3 OTÁZKY PRE: Alenu Jelušovú, starostku Maduníc, SNN 49

SNN 49 1 TITULKA 3 otázky Madunice IMG 9986Zriaďujete v Maduniciach obecnú políciu. Je to dosť neobvyklé. Prečo? 

Naša obecná polícia bude sledovať pohyb na verejných priestranstvách obce, monitorovať situáciu pri ochrane verejného majetku a spolupracovať so zložkami štátnej polície pri znižovaní kriminality. Bude kontrolovať požívanie alkoholických nápojov mladistvými, pomáhať občanom riešiť susedské spory a predchádzať páchaniu trestnej činnosti.

Problémy sú u nás aj s potulujúcimisa psami a dodržiavaním zákona o cestnej premávke, zákona o životnom prostredí, najmä čo sa týka odpadov. Zatiaľ uvažujeme o troch stálych pracovníkoch. Predbežné náklady na rok 2012 predstavujú približne 70 000 eur. 

V auguste v Maduniciach traja Rómovia zabili 63-ročného dôchodcu...    

Táto tragická udalosť nás všetkých šokovala. Najmä svojou brutalitou s jasnými rysmi nenávisti k väčšinovej časti obyvateľstva. Hlavnú príčinu stúpajúcej rómskej agresivity a ich „sebavedomia“ vidím v zlom legislatívnom a mediálnom prostredí. Každý, kto chce dnes na Slovensku robiť s Rómami poriadky, je ihneď označený za rasistu. Obávam sa, že to môže vyvolať skôr opačný efekt, teda pribúdanie otvorene rasistických nálad u Rómov. 

Doslova pliagou v takmer každej slovenskej obci sú hracie automaty. Vy sa ich chystáte zrušiť. 

Zhodli sme sa na tom jednohlasne všetci. A to aj napriek strate nemalej finančnej čiastky do rozpočtu. Je tragické, keď živiteľ rodiny prehrá na automatoch celú výplatu a  žena a deti doma živoria. Je tragické, keď pre závislosť od automatov deti okrádajú svojich rodičov. Vieme, že ten, kto  bude chcieť hrať, pôjde do inej obce alebo mesta. 

Vladimír BROŽÍK 

 


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.