3 otázky pre: Andreja DANKA, nového predsedu Slovenskej národnej strany


danko štvorecZhováral sa Roman MICHELKO - Foto: Ivan BREZA

● Do najstaršej slovenskej strany SNS prichádza s vami nová politická generácia. Čo budete robiť inak ako vaši predchodcovia? Na čo budete klásť najväčší dôraz?

S tým, ako upadá sila printových médií, budeme oveľa viac využívať nové nástroje marketingovej komunikácie. V oveľa väčšej miere budeme využívať technológie ako You Tube, sociálne siete ako Facebook, budeme využívať bloggy a podobne. Komunikácia strany sa bude uberať týmto smerom a budeme v oveľa väčšej miere využívať aj skúsenosti našich zahraničných partnerov z patriotických strán, predovšetkým z  Rakúska či zo Srbska.

 

● Vaša strana sa dosť jednoznačne vymedzuje predovšetkým voči Smeru. Čiastočne je to pochopiteľné, je to vládna strana, je na nej všetka politická zodpovednosť, ale ak máte záujem ovplyvňovať politiku, musíte s niekým spolupracovať. Koho vidíte ako svojho prirodzeného koaličného partnera? Je dnes niekto na slovenskej politickej scéne, kto vám je ideovo a hodnotovo blízky?  

SNS nemôže prijať politiku Smeru, akú robí voči Európskej únii. Ako patriotická strana musíme odmietnuť automatické odovzdávanie kompetencií národných vlád Európskej komisii, posilňovanie právomocí Európskeho parlamentu, harmonizáciu daní či automatické implementovanie jednotných štandardov. Hovoriť o koaličnom partnerovi je dnes predčasné. Môžem jednoznačne vylúčiť spoluprácu s Bugárom či Berényim.

 

● Aké máte predstavy o budovaní širšieho profesijného či odborného tímu ?

Budem sa opierať najmä o ľudí, ktorí sa živia sami. Ktorí sa v praxi osvedčili. Otváram priestor pre všetkých, ktorí sú schopní a ochotní dokázať, že SNS má čím osloviť aj inteligentných ľudí, ktorí sa svojou predchádzajúcou prácou a pôsobením osvedčili ako ľudia, ktorí môžu SNS posunúť dopredu.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.