3 OTÁZKY PRE: Sergeja KOZLÍKA, predsedu Strany demokratického Slovenska


Kozlík-štvorec3 OTÁZKY PRE: Sergeja KOZLÍKA, predsedu Strany demokratického Slovenska

Je na čase spoliehať sa na seba

Zhovárala sa Eva ZELENAYOVÁ - Foto: L. LESAY

● Má v súčasnosti význam zakladať nové politické strany?

Isteže má, predovšetkým preto, že po zániku HZDS vzniklo na politickej scéne vákuum. Na Slovensku chýba skutočná stredoľavá strana so zreteľným národným, sociálnym aj kresťanským prístupom, ktorá nemá zjavné prepojenie na silné a nátlakové podnikateľské skupiny.

Nemáte obavy, že vás budú stotožňovať s mečiarizmom?

SDS určite nebude stranou jedného muža.  Musím tiež zdôrazniť, že pojem mečiarizmus bol umelo vytvorený na diskreditáciu strany, ktorá mala rozhodujúce postavenie v živote národa, a tiež na zakrytie prešľapov neskorších vládnych strán, najmä pravicových. Novú SDS legitimizuje fakt, že mnoho jej členov sa nezištne podieľalo na vytvorení samostatnej Slovenskej republiky a položení jej základov. Sme na to hrdí.

● Aká je vaša ponuka pre voličov?

Chceme v politike Slovenska pôsobiť ako dobrá sila. Dobrá sila, ktorá vychádza z hlbokej znalosti domáceho hospodárskeho a sociálneho prostredia, ale aj zo znalosti vývoja Európskej únie. Slovensko sa pri riešení svojich problémov nemôže spoliehať len na dary z Únie, ale musí v prvom rade nastúpiť na cestu k lepšej organizácii štátu a k lepšiemu využitiu svojho vnútorného potenciálu. Principiálne zmeny treba uskutočniť v oblasti vzdelávania a odbornosti pracovnej sily, pri využívaní potenciálu krajiny rozvojom agropotravinárstva, cestovného ruchu a služieb; k investíciám motivovať nielen zahraničných, ale aj domácich podnikateľov. Chceme komunikovať naše riešenia s ďalšími štandardnými stranami a prijímať ich v širšej konštelácii politických síl aj formou ústavných rozhodnutí.

      

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.