Ako prežiť bulvár na internete


HUMORESKA

Milan ZEMO

Už ani na salaši sa bača bez počítača nezaobíde. Dojiť sa zatiaľ tieto mašinky nenaučili, dokážu však zblížiť ďalekých príbuzných alebo zahnať nudu. Tiež starší, čo sa dušovali, že si za ten čertov vynález v živote nesadnú, začínajú prepadať internetu. Mám preto minimálne psiu povinnosť, aby som najmä ich varoval pred bulvárom na webových stránkach. To sú také internetové noviny, čo si v tlačenej forme prečítate za päť minút v autobuse.

Avšak ak začnete čítať bulvár, zistíte, že ľudia sa skladajú iba z bradaviek a zo zadočkov. Nič iné, ani len hlavu, nemajú. Pri každodennom oznamovaní tohto závažného objavu využívajú bulvár škrabáci rafinovaný slovník. „Sexi Eva Herzigová: Poodhalila prsia a vystrčila bradavky! Vyzývavá módna šou v Bratislave: Dievčatá otrčili zadočky!“, kričia na nás titulky.Na inom slovenskom webovom portáli som našiel titulok: „Sexi Jennifer Aniston: Takto vystrčila zadoček!“ Je však tiež možné, že rýchlokvasení bulvárni štrajcheri od seba bez hanby odpisujú, prípadne im šéfovia nahodili do počítača titulkovú šablónu, do ktorej dopíšu už len iné meno herečky či speváčky. Zrejme aj preto český bulvár tiež zachvátila epidémia vystrčených bradaviek a zadočkov. Napríklad na webe kričí titulok: Helena Zeťová vystrčila bradavky! Nájdu sa však aj netušené poetizmy. Národ Nezvalov a Seifertov sa nezaprie. Na webe českého bulvárneho plátku Aha! čítate „Miranda Kerr: Vystrčila svá kůzlátka.“ Ani na Slovensku sme nezostali ukrátení od múzy, ktorá musela riadne kopnúť niekoho do hlavy. Autor titulku na istej webovej stránke, verný odkazu Sládkoviča, dokázal, že skutočne diamant v hrude nezhnije: „Britt Shelstad – bradavky sťa brilianty.“ Dve najzákladnejšie časti tela Homo sapiens z pohľadu bulváru poskytujú však aj netušené možnosti. Titulok z jedného bulvárneho webu doslova vyzýva na obranu práv slovenských mužov, lebo „Škamlová odkazuje Slovákom: Bradavky ukazujem len v zahraničí!“ Do ľúteho boja o najšokujúcejší titulok podľa mňa zapojili aj mimozemské celebrity, lebo istý titulok na internete triumfálne hlása: „Žena má na nohe tretiu bradavku!“ Slovenskej žurnalistike by však skutočne prospelo, keby v bulvári prestali pracovať ľudožrúti z rovníkovej Afriky a prenechali miesto našim snaživcom. Tí majú tiež zvrátené chúťky, striekajú krvou, kade to len ide, ale nikdy priamo nevyzývajú na konzumáciu ľudského mäsa. Dôkaz z mojich „milovaných“ bulvárnych webstránok, tri titulky za všetky: „Tento chrumkavý zadoček zahaľovať netreba: Ktorej speváčke patrí? Nicole Scherzinger s nahým zadočkom: Má polky na zahryznutie! Surovcová, Marko a iné: Ukázali šťavnaté zadočky!“ P. S. Marko nie je chlap, ale podnikateľka Petra...

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.