Kupónové gangsterstvo

kupónová privatizácia knižkaMnohí si z nás si pamätajú, ako sme stáli fronty na kupónové knižky a zaplatili 1000 Kčs, aby sme sa stali podielnikmi na majetku štátu s vidinou prichádzajúcich dividend. Mnohí sa dali nachytať a povstupovali do rôznych fondov, aby sa ich majetku zmocnili výberaní zločinci, podniky vytunelovali, rozpredali, nechali zlikvidovať a s miliardami od nás zdrhli na slnkom zaliate pláže v daňových rajoch. Potom prišiel čas predajov miliónových podnikov za symbolickú korunu, aby tieto podniky dopadli rovnako a súčasne s tým rástla armáda nezamestnaných.

               Keď už bolo všetko rozkradnuté, bolo treba vymyslieť ďalší systém zbíjania. Za Dzurindu vymysleli a cez Danka z Penty realizovali zriadenie Strediska cenných papierov (ďalej SCP). Napriek zákonu o ochrane osobných údajov, Fond národného majetku (ďalej FNM) bez súhlasu vlastníkov, odovzdal súkromnej firme SCP kompletnú evidenciu mŕtvych duší a mŕtveho majetku aj s osobnými údajmi. No a táto firma nelenila a vymyslela, že od nás miliónov za nos vodených chudákov, ktorým zostali bezcenné cenné papiere, že im tie nuly budú spravovať a samozrejme za správu si hneď svojvoľne určili mafiánske poplatky. Ako kritérium pre výšku poplatku si stanovili pôvodnú hodnotu akcií. A čuduj sa svet, za dáta, ktoré im vlastníci nikdy nezverili, ktorých sa zmocnili protizákonne, ktoré dostali hotové na elektronických nosičoch od sprofanovaného FNM, začali nám samozvane posielať výpalnícké zloženky. Údaj o cennom papieri, v prevažnej väčšine nulový, je niekde zapísaný v jednej vete a pamäť, ktorú zaberá, stojí desaťmilióntinu eura. S údajom roky nikto nič nerobí, ale v gorilom štáte sa dá spoplatniť aj ničnerobenie.

                Ani FNM a ani SCP nikdy neposlalo vlastníkom riadne tlačivá cenných papierov, ako je to bežné v západných krajinách, takže tie akcie ako cenné papiere vlastne ani nikto nevlastní, nemôže sa nimi preukázať. V západných krajinách si na burze cenné papiere registruje eminent a ten aj platí poplatky. Určite nie ten, kto si akcie kúpi. Ten totiž dostane skutočné cenné papiere vytlačené s kvalitou obdobnou bankovkám a s nimi obchoduje.

                Tak ako nepotrebujem, aby mi niekto spravoval bankovky v peňaženke, nepotrebujem, aby mi niekto spravoval moje akcie, ktoré mám niekde v sejfe. Za tlač cenných papierov a evidenciu ich vlastníkov je zodpovedný ich eminent. Ten potrebuje vedieť, komu má poslať dividendy. O hodnote akcií v západných krajinách sú ich majitelia pravidelne informovaní v dennej tlači, a podrobne v denne vychádzajúcich finančných novinách. U nás tieto informácie nie sú poskytované, a keď sa k nim chcete dostať, je to zložité a za poplatok!

                Prečo podniky s nulovými akciami už dávno FNM úradne nezlikvidoval? Prečo vôbec takéto akcie SCP eviduje? A dochádzame k najnovšiemu „vynálezu“. Keď sa chcete zbaviť platenia za fiktívnu správu (obdoba mafiánskej ochrany vášho podniku), choďte do fronty na úrady a na pošty, aby ste sa mohli zbaviť svojich bezcenných cenných papierov! Pritom vám nikto nevráti ani oných 1000 Kčs, dnes 33 eur, čo ste za ten paškvil zaplatili, ale máte tie akcie darovať FNM! Tomu FNM, čo rozkradol, pod cenu rozpredal a nechal znehodnotiť celý majetok nášho štátu. A to nie dobrovoľne, ale pod vyhrážaním sa exekúciami. Pýtate sa načo je takýto majetok FNM? Nuž na ďalšiu gorilovinu. Mnohé podniky, ktoré už fakticky neexistujú, majú totiž ešte vo svojom portfóliu zaujímavé budovy a pozemky. Banda na FNM si „bezcenné“ akcie za symbolickú nulu privlastní a vzápätí zvýši ich hodnotu podľa hodnoty nehnuteľného majetku, ktorý výhodne popredá. A náš ľud zase stojí vo frontách, aby mohol vrchnosti darovať svoj nulový majetok. Nezdá sa vám to všetko dostatočné pre psychiatriu. Asi si na tie úrady treba vziať dlažobné kocky a nimi „zaklopať“ na ich dvere...

Anonym

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.