Bezplatné poradenstvo je pravidlom


PSS inzercia PrešovV Trenčíne začína svoju činnosť Združenie pre propagáciu obnovy bytových domov

(red) - Ilustračné foto: archív

Roky zanedbávaná obnova spoločných častí bytových domov takmer nikoho nezaujímala ani dlho po privatizácii bytového fondu. Až zvyšujúce sa náklady na energie prinútili občanov zamyslieť sa nad tým, kde a ako ušetriť. Obnova starších bytových domov sa stala mimoriadne aktuálnou, ale súčasne aj finančne nákladnou.

 

Hoci o dôležitosti investícií do obnovy bytového fondu už málokto pochybuje, na Slovensku je pomerne málo dostupných informácií pre správcov bytového fondu, na pleciach ktorých starostlivosť o kvalitu bytového fondu predovšetkým leží. Ambíciu znížiť informačný deficit a poskytnúť záujemcom o obnovu bytových domov potrebné teoretické, ale aj praktické skúsenosti z tejto oblasti, má Združenie pre propagáciu obnovy bytových domov, ktoré sídli v Trenčíne na Rozmarínovej ulici č. 4. a dnes začína svoju činnosť Združenie rozhodne nie je v tomto smere žiadnym nováčikom. ,,Nadväzujeme na úspešné aktivity Informačného a konzultačného strediska pre spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, ktoré od roku 2009 fungovalo pri Regionálnej pobočke Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., v Trenčíne. Počas troch rokov sme poskytli viac ako 250 bezplatných konzultácií, odborne a organizačne sme zabezpečili 25 špeciálnych seminárov pre správcov bytových domov,” hovorí zvolený predseda združenia Dr. Ján Pavlis. Prioritou Združenia je v prvom rade organizovanie odborných seminárov pre správcov a spoločenstvá vlastníkov bytových domov, ale samozrejmosťou zostane aj naďalej poradenský servis z právnej, ekonomickej, finančnej a aj technickej oblasti. Cieľ je zrejmý – zvyšovať úroveň poznania inštitúcií spravujúcich bytové domy, poradiť ako pripraviť a realizovať obnovu bytových aj rodinných domov. A to všetko bezplatne!

PSS inzercia Prešov TASR byty 4Členmi Združenia sa môžu stať fyzické aj právnické osoby, ktorých záujmom je obnova bytových domov na Slovensku. Jedným z prvých členov Združenia je aj Prvá stavebná sporiteľňa, a. s. ,,Pre Prvú stavebnú sporiteľňu, a. s., je obnova bytových domov trvalou súčasťou podnikateľskej stratégie, veď obnovebytového sme sa začali venovať ako prvá banka na Slovensku už v roku 2000. Naša motivácia sa ani po rokoch nemení – usilujeme sa o to, aby náklady na bývanie zaťažovali peňaženky našich občanov podľa možností čo najmenej,” vysvetľuje Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.A akú má predstavu o činnosti Združenia jeho predseda a zároveň regionálny riaditeľ Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., v Trenčíne Dr. Ján Pavlis? „Závažnosť problematiky, akou obnova bytového fondu nepochybne je, prispeje k živej diskusii a výmene odborných skúseností. Tie umožnia realizovať obnovu bytových domov na ešte vyššej technickej aj organizačnej úrovni, ako tomu bolo doteraz a najmä s ešte lepšími výsledkami v úspore energií aj zlepšenia estetiky obytného prostredia našich sídlisk. Nemenej dôležité je aj predĺženie životnosti našich panelových bytových domov, ktoré ide ruka v ruke s čo najskoršou obnovou.“ Členovia združenia očakávajú, že význam činnosti nového Združenia zakrátko prerastie regionálny rámec. „Bytové domy so zanedbanou údržbou a s vysokou spotrebou tepla – to je predsa celoslovenský problém,“ uviedol Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.