Deti z homorodín


dúha štvorecPREČÍTALI SME

Deti z homorodín

Prevzaté: (Zajtra) - Preklad (bel)

Čo vyrastie z detí, ktoré vychovávali homosexuáli? Odpoveď na túto otázku už dlho zaujíma mnohých ľudí. Zástancovia partnerstiev osôb rovnakého pohlavia horlivo argumentujú, že deti nezaujíma, či majú mamu a otca alebo či ich vychovávajú dvaja muži, alebo dve ženy. Zástancovia klasickej rodiny a náboženské organizácie, rovnako ako mnoho psychológov, dôrazne upozorňujú, že deti, ktoré vyrastú v atmosfére homosexuality, budú traumatizované a v živote neplnohodnotné.

V jeseni v roku 2010 Mark Regnerus, doktor sociológie, docent na Texaskej univerzite v Austine (USA), začal výskum v problematike Ako sa odlišujú dospelé deti, ktoré majú rodičov rovnakého pohlavia. Dokončil ho po roku a pol – v roku 2012. Analýza dát stále pokračuje , ale už aj predbežné závery sú zarážajúce.

1) Vysoká pravdepodobnosť prenosu pohlavných chorôb. V publikovaných údajoch sa uvádza, že 25 percent žiakov z homosexuálnych rodín malo alebo má pohlavne prenosnú chorobu – z dôvodu ich špecifického životného štýlu. Pre porovnanie – počet nakazených heterosexuálnych rovesníkov je 8 percent.
2) Neschopnosť byť verný. Aj to je dôvod prenosu pohlavných chorôb. Tí, ktorí boli vychovávaní homosexuálnymi rodičmi, sú oveľa častejšie neverní – až 40 percent. V heterosexuálnych rodinách je to 13 percent.
3) Psychologické problémy. Šokujúci poznatok – 24 percent dospelých detí vychovaných v homosexuálnych rodinách plánovalo samovraždu. Pre porovnanie – z heterosexuálnych rodín ich bolo 5 percent. Mladí ľudia vychovávaní homosexuálnymi rodičmi častejšie ako ľudia z heterosexuálnych rodín sa obracajú na psychoterapeutov – 19 percent oproti 8 percentám.Až 31 percent mladých ľudí vychovávaných matkou lesbičkou a 25 percent vychovávaných homosexuálnym otcom priznalo, že boli prinútení k sexu proti svojej vôli (aj na nátlak zo strany rodičov). V prípade heterosexuálnych rodín to bolo iba 8 percent.
4) Sociálno-ekonomická bezmocnosť. Z rodín, kde matka bola lesbička, je 28 percent mladých nezamestnaných. Z heterosexuálnych rodín to bolo 8 percent respondentov.
Z tých, ktorých matka bola lesbička, uviedlo 69 percent a z tých, ktorých otec bol homosexuál 57 percent, že ich rodina poberala podporu. U bežných rodín to bolo v 17 percentách prípadov. A 38 percent z tých, ktorí vyrastali s matkou lesbičkou, uviedlo, že stále žijú z podpory, a iba 26 percent je zamestnaných na plný úväzok. Medzi tými, ktorých otec bol homosexuál, len 34 percent v súčasnosti pracuje na plný úväzok. Pre porovnanie – z tých, ktorí vyrástli v heterosexuálnych rodinách, iba 10 percent žije z podpory a polovica z nich má zamestnanie na plný úväzok.
6) Sexuálna porucha identity. No a nakoniec údaje, ktoré úplne ničia mýtus, že výchova v homosexuálnej rodine nemá vplyv na sexuálnu orientáciu dospievajúceho dieťaťa. Takže ak matka alebo otec mali homosexuálne vzťahy, potom len 60 – 70 percent z ich detí sa cítia úplne heterosexuálne. Na druhej strane, viac ako 90 percent ľudí, ktorí vyrastali v tradičnej rodine, sa identifikujú ako úplne heterosexuálni.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.