Hoci dobré, vína už nekúpim


VŠIMLI SME SI

Hoci dobré, vína už nekúpim

Števo ZLATOŠ

Naozaj som niektoré značky od našich južných susedov mal rád. Červené s býkom na etikete, to je priam legenda. Ale prešla mi naň chuť po tom, ako som si prečítal denník Nový čas.

Istý podnikateľ v českej Hypernove v Bratislave predvádzal vína z Dolnej zeme. Pokojne píšem z Dolnej zeme, pretože ako pútač si do priestorov predajne /viď foto-zdroj: www.cas.sk/ umiestnil mapu Veľkého Uhorska, na ktorej je Slovensko zrejme pre Maďarov stále iba akýmsi „felvidékom“, Hornou zemou – teda súčasťou !!! Dotklo sa ma, že sú na nej uvedené názvy slovenských vyšších územných celkov ako Trencsén, Bars, Hont, Szepes, Liptó, Arva a podobné. „Ešte predtým, ako nás čitateľ na to upozornil, sme to zistili aj my a okamžite sme, samozrejme, mapku stiahli. Dodávateľ vín si ju nedávno nainštaloval bez nášho schválenia, za čo ho budeme pokutovať v rámci našich obchodno-právnych vzťahov,“ informoval hovorca Hypernovy M. Chmelár. Maďarská šovinistická obmedzenosť veľmi rada mlčí o jednom fakte: Trianon určil štátnu hranicu. Benešove dekréty sú síce neštandardným riešením z pohľadu dneška, ale sú štandardným riešením z pohľadu doby. Navyše, kto sa kedy zaoberal maďarským terorom voči slovenskému obyvateľstvu na územiach južného Slovenska po Viedenskej arbitráži? Z tohto aspektu Benešove dekréty predstavujú iba miernu satisfakciu. Takáto hrubá provokácia proti našej štátnosti si vyžaduje reakciu. Odteraz už len modrá frankovka z malokarpatských či z iných slovenských svahov. A trebárs aj tokaj z nášho východu. A verte, to nie je myslené výlučne iba ako žart.

Viac sa o tomto článku i reakciách ľudí dozviete na našom facebook-u: https://www.facebook.com/slovenskenarodnenoviny?bookmark_t=page
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.