Hrôzostrašný sen o krutom psom rasizme


HUMORESKA

Hrôzostrašný sen o krutom psom rasizme

Milan ZEMO

Prisnil sa mi strašidelný sen. Všetko naštartovala správa z juhu Afriky. Jej dosah na slovenské pomery bol v mojom sne katastrofálny. Mám síce strach, že keď vám ho rozpoviem, môže sa stať krutou realitou, ale sám s hrozivou snovou víziou nevydržím. Musím ju rozpovedať. V Johannesburgu pes pohrýzol černošské dieťa. Matka neváhala a pekne krásne štvornožca obvinila z rasizmu. Neskôr vysvetľovala, že „mala pocit, že pes je skutočne rasista. Bolo vraj vidieť, že nepozná inú rasu“. Čítal som jej slová viackrát, ale ani zbla som nechápal, prečo sa susedov bull teriér stal rasistom. Všetko sa mi uložilo do povedomia a pretavilo sa na spotený hrôzostrašný sen.

Zo Slovenska sa v ňom stala jedna veľká súdna sieň, kde obviňovali psov. Vo sne som videl modelovú situáciu procesu. Najprv sa v ňom do okolia cigánskej osady dostal cudzí, teda jedlý pes. Prežil to a ešte mal takú rasistickú drzosť, že niekoho v sebaobrane pohrýzol. Postihnutý ho okamžite obvinil z rasizmu. Psa po práve odsúdili, lebo rasizmus je svinstvo aj v psom prípade. Strašlivá snová vízia pokračovala. Zrazu boli policajné cely, súdne siene a Leopoldov či Ilava plné rasistických havkáčov. Aby sa pomestili, museli im uvoľniť miesto statoční recidivisti, ktorým predtým každý rasisticky ubližoval, lebo ich nenechal kradnúť, prepadávať a inak sa ľudsky realizovať. Hororový sen pokračoval. Za rasistické útoky už žalovali nielen ľudia štvornožcov, ale psy psov. Väzenia by totiž dopĺňali chlpáči, ktorí z rasistického dôvodu pohrýzli inú rasu psov. Vo sne som videl, ako za mreže priviedli rasistickú krvilačnú čivavu, ktorá sa zahryzla do krku statného dobermana. Čivava mu rasisticky závidela, že nemecké plemeno psa sa dostalo do Írska, kde jeho pánko žil zo sociálnych dávok a ona musela trčať na Slovensku v prázdnom byte, lebo panička a pán boli stále v robote. Pokiaľ pánovi z osady platili sociálne dávky, veru dobermana nikto na britských ostrovoch nehrýzol, na rozdiel od Slovenska. Chudáka pána však s rodinou vyštvali závistlivé írske úrady, ktoré nechceli pochopiť, že ich rodina chcela pracovať, ale musela najskôr kradnúť.

Sen dospel do finále. Súdy hnali do väzenia pouličné dedinské psie zmesky. Nikoho síce nepohrýzli, ale evidentne rasisticky na Cigánov štekali, keď sa nezištne vybrali do kuchyne dôchodkyne skontrolovať, či jej nekvapká vodovodný kohútik, ktorý by ju mohol v noci budiť. A idúc cestou len nakukli do sekretára a vymyli hrnček s peniazmi, aby starkej urobili radosť. Aby som nezabudol na najdôležitejšiu informáciu zo sna: za mrežami vo všetkých prípadoch spolu so štvornožcami sedeli ich majitelia, lebo za správanie psa je zodpovedný len jeho majiteľ.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.