Marián BURÍK: Jeden politik sa vyhovára na druhého

Tohoročné predčasné voľby do slovenského snemu jasne už ukazujú, čo dokážu robiť poslanci, ktorým voliči dali svoju dôveru. Predvolebné sľuby od roku 1998 nesú sa v znamení nedosiahnuteľných sľubov pre voličov, ale dosiahnuteľných ziskov pre poslancov. Reformy, rekonštrukcie, ozdravovanie, atď., atď.. A, naprávanie chýb svojich predchodcov.

Nehorázne provízie – nehorázne odmeny – nehorázne podvody – nehorázne korupcie a nehorázne potlačovanie tých, ktorí majú skutočný záujem o dobro, šťastie a spokojnosť každého občana nášho štátu, sú sprievodným javom každej vládnej koalície od roku 1998. Najnehoráznejšia je skutočnosť, že politické strany – SDKÚ – DS, KDH, Most – Híd, SaS a tzv. Obyčajní ľudia, ktorých hodnotenie z mojej strany sa dotýka, spokojne predstupujú pred možných voličov, vyslovujú opäť sľuby o riešení problémov, o riešení súčasných kauzách, že po voľbách to hravo zvládnu všetko vyriešiť.

Akcia „ GORILA „, či „ SASANKA „ a ktohovie čo ešte do 10. marca vypláva na povrch. Jeden politik sa vyhovára na druhého, zvaľujú vinu na kde – koho, ale rýchle riešenia neexistujú. Logickým znakom ochota vyriešiť pozadie a aktérov z týchto káuz by bolo, keby predsedníctva spomínaných politických strán stiahli svojich členov z kandidátskych listín. To znamená, že predsedovia, podpredsedovia, tajomníci či iní funkcionári by sa vzdali svojich kandidatúr a uvoľnili ďalším členom svoje miesta. Mnohí občania mi v rozhovoroch spomínajú, že nikdy nebudú voľby do slovenského snemu spravodlivé, ak sa nebude priamo voliť občan – nie teda politické strany, ako aj to, že nie je obmedzení počet volebných období – napríklad na dve volebné obdobia. V ešte súčasnom slovenskom sneme je skutočne veľa takých, ktorí v slovenskom sneme pôsobia od roku 1990. Ich siahodlhé volebné obdobie spôsobuje mnohým strach, že ak by opäť nesedeli v laviciach slovenského snemu, mali by vážne problémy v civilnom živote. Ich siahodlhé volebné obdobie je v rovine strachu, že ak nebudú sedieť v laviciach slovenského snemu, stratia poslaneckú imunitu, ktorá ich už nebude chrániť pred zlom, ktoré napáchali. Mnohí z nich sa starajú ako bezbolestne získať hmotný a finančný profit,

ale o skutočné riešenie nemajú záujem – neplynú z nich zisky. Ich volebné obdobia s trvalou trvácnosťou spôsobuje aj fakt, že sa „nasáčkujú“ na popredné miesta, kde aj pri minimálnych volebných ziskoch budú opäť sedieť v poslaneckých laviciach beztoho, aby svojou váhou a osobným pričinením niečo pozitívne pre občana – voliča aj urobili. Oni sa už nedokážu opýtať občana či je spokojný s tým čo preňho robia alebo urobili, ale mu povedia, že raz sa bude mať určite lepšie. Občana vôbec nezaujímajú problémy iných štátov, pretože sa on o tie problémy nepričinil. Občana však zaujíma, že prečo cudzí investor má výhody a on o ne prichádza, aj keď je občanom nášho štátu. Riešenie nezamestnanosti je obrovský biznis pre šikovných ľudí. Riešenie problémov v zdravotníctve je obrovský biznis pre finančné skupiny, riešenie rómskej problematiky je obrovský biznis pre šikovných ľudí. To je sprievodným javom v mnohých oblastiach života občana... S veľkou slávou sa prezentujú šikovní zahraniční investori a po pár rokoch tí istí odchádzajú zbohatnutí z rúk slovenského otroka, ale túto skutočnosť štát nerieši.

Hromadné oznamovacie prostriedky plne ovládajú silné finančné skupiny – až na malé výnimky, ako je napríklad „ EXTRAplus „, Slovenské Národné Noviny „, „ SVEDECTVO „ , ktoré však sú nedostupné mnohým občanom, pretože na pultoch novinových stánkoch ich nik neuvidí. Občan je tak jednostranne masírovaný iba tým, čo vyhovuje tej či onej politickej strane, a, samozrejme, finančnej skupine. Často si kladiem otázku, prečo hromadné oznamovacie prostriedky ignorujú Stranu zelených, hoci ich partneri zo zahraničia sú súčasťami vládnych zoskupení. Dokonca majú zastúpenie aj v Európskom parlamente. Odpoveď je asi jediná. Nespájajú sa s ňou žiadne škandály, korupčné aféry či podvodné konania. Má však vo svojom súčasnom volebnom programe niečo, čo iné nie. Slušné komunikácie, slušné obhajovanie potrieb každého člena nášho slovenského národa, dôkladnú a dôslednú starostlivosť o životné prostredie, dôkladnú a dôslednú starostlivosť o zdravú výživu pre každého z nás. A pravdou je aj to, že svojou účasťou vo vládnom zoskupení by boli vážnou prekážkou tým, ktorí likvidujú ovzdušie, životné prostredie a vodné zdroje. Ak teda občan – volič už nie je ochotný podporovať tých, ktorí okrem „ľubezne“ znejúcich sľubov v predvolebnom období nič iné nevedia ponúknuť, Strana zelených má pripravené riešenie pre spokojnosť občanov – voličov, ale nie pre „biznismenov“ . Bolo by prospešné pre dnešok i budúcnosť, ak by občania – voliči aj reálne podporili Stranu zelených ako stranu záchrany a záchovy zdravého životného prostredia, zdravej výžive a v zdravom ovzduší v prekrásnej slovenskej prírode.

 

                                                                                        Marián Burík

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.