Katastrofa: Judínyiová nebude na Plese v opere!


HUMORESKA

Milan ZEMO

Mám náladu ako voda po umytí schodov. Neviem ako a či prežijem. Moderátorka, Markíza anjelov Erika Judinyiová oznámila hroznú novinu: Nebude na trinástom bratislavskom Plese v opere! Prečo nám to urobila? Nestačí, že Slovensko zasiahla ekonomická recesia?

V historickej budove SND nebol minulú sobotu ani jej poslušný partner v núdzi Števo Skrúcaný. Absentovala stálica Zdena Studenková. Nikto sa vraj neunúval zavolať do SND, aby jej preložili predstavenie a mohla byť na plese. Chýbala Adela Banášová, ktorá dala prednosť inému candrbálu, keď pre bulvár povedala: „Vlani bolo na Plese v opere dobre, ale nie je to úplne môj svet.“ Adriana Kmotríková sa lyžovala, Mariána Ďurjanová má malé dieťa a sex symbol, herec Ján Koleník asi štopkal ponožky. Chýbali aj ďalšie zachovalé celebrity. Na plese ich síce nahradili iné, ale mne ako konzervatívnemu človekovi, ktorý si zvykol, že mu tie staršie zachovalé liezli už aj z chladničky, išlo srdce od žiaľu rozhodiť. Istý bulvárny denník so mnou zápalisto kňučal: „Má to byť najprestížnejšia akcia plesovej sezóny a ony o ňu nestoja!“ Predtým „celebrity“ dostávali na ples zadarmo pozvánky. Teraz si s pozvánkou musia zaplatiť „dobrovoľné minimálne vstupné“, čo je za jeden pár 500 eur. Dosť mocné prachy aj pre vychytenú mediálnu smotánku. Najmä ak na Plese v opere vyzerá, ako ho opísal spomínaný bulvár: „Budova divadla je preplnená, je a pije sa tam najmä postojačky a okrem extrovertov, ktorí sa radi pretŕčajú na parkete, tam účastníci nemajú vlastne ani veľmi čo robiť.“ Rozumiete? Nejde o tanec. Ani sa tam vôbec nechodí zabávať. Ale musí sa tam ísť, lebo kto chýba medzi paranormálnym výkvetom slovenského národa na Plese v opere, prestáva existovať.

Chvalabohu, sú na Slovensku plesy, kde je cítiť úprimnú človečinu. Na internete som naďabil na príklad za všetky. Združenie rodičov pri Základnej škole s materskou školou v Kotešovej organizuje školský ples. Sem by som veruže šiel! Dokonca by som nedbal navštíviť Ples upírov. Nie je to ples banky, ale bál normálnych tvorov, čo nám cicajú krv, aby žili nesmrteľným životom, a nie zbohatli za každú cenu.

 O účasti na Plese v opere by som začal uvažovať, až keby som sa úplne dočista zbláznil. Najprv by ho museli premenovať na Ples v opatere, lebo by ma zadarmo museli nielen ošatiť, ale zmeniť moju lóžu na lôžkovú úpravu s nepriesvitnými závesmi. Na stole nechať vedľa hromady krížoviek chladiť 666 gramov kaviáru z jesetera a pripraviť tam vaňu plnú šampanského s dostatočne dlhou slamkou, aby som nemusel z vane vstávať po pohár. Tiež prihotoviť tucet krásnych a človeku doprajných hurisiek z rozprávky Tisíc a jednej noci. Keby mi to organizátori sľúbili, boli by úplní blázni a medzi bláznov predsa plesať nepôjdem.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.