Na hnev ľudí neexistujú zábrany...


MACHALAO ČOM JE REČ

Na hnev ľudí neexistujú zábrany...

Drahoslav MACHALA

Marian Kotleba je prehrou demokracie na Slovensku, vyhlásil župan Pavol Frešo. Dovolím si povedať, že v konfrontácii s Marianom Kotlebom by v Banskej Bystrici dostal rovnako pekne na frak! Príčiny prehry majú hľadať strany (menšina), ktoré prehrali, namiesto spochybňovania víťazstva väčšiny. Špekulatívne myslenie len odvádza od reality. Najväčšie škody Slovensku spôsobuje mediálna realita a politici sa tejto jednostrannosti len prizerajú! Existuje mediálna konštrukcia podľa vzoru SME: Kto nám nepasuje do šablón „nášho“ videnia sveta, je hneď extrémista, ešte lepšie – je kontroverzný. Najlepšie neofašista...

Povedzme si však pokojne, čo sa stalo. Národ sa opäť ukázal múdrejší ako jeho politici! Táto veta je z novembra 1989 a Kotleba a jeho Ľudová strana Naše Slovensko ju bez predsudkov vrátili späť do hry. Chcú riešiť to, čo ľudí obmedzuje aj ohrozuje... Bude veľmi trápne, ak župní poslanci SMER-u-SD, SDKÚ, KDH aj nezávislí poslanci budú predstierať urazenosť a budú vedome blokovať aj prípadne dobré nápady a konanie župana Mariana Kotlebu. Musia komunikovať a hľadať spoločný názorový prienik v záujme župy! Urazenosť je najhorší stav človeka, lebo v póze človek nedokáže vidieť svet reálne. Urazenosť prináša samé zlé východiská: neschopnosť sociologicky a vedecky analyzovať príčiny neúspechu; urazenosť má sklon ospravedlňovať vlastné chyby – preto neochota ku kritickému mysleniu. Vo vládnej strane by mali zvolať kabinetné rokovanie niekde na horskej chate a sústredení len na tento problém by si mali povedať, čo počas budúceho roka urobia s cigánmi. Lebo to, čo Slovensku, a osobitne východnému a strednému Slovensku, zatiaľ v riešení tohto problému ponúkli za dva roky vlády, veru nie je nijaká výhra. Nemožno predsa cigánsku otázku riešiť cudzími rukami, presunúť zodpovednosť na poslanca OĽANO Mgr. Petra Poláka a potom sa na to vyhovárať!Sociálna demokracia akoby čiastočne stratila inštinkt na to, čo sa deje dolu – medzi ľuďmi. Príčin je niekoľko: tá prvá, že sa prestala správať aj konať ako vlastenecká a štátotvorná strana, ale upadla opäť do choroby internacionalizmu. To je aj hlavná príčina „výhry“ Moniky Beňovej v Bratislave. V čase, keď má každý druhý človek problém zohnať si prácu, sú jej hlavným problémom gayovia a lesby... Umelo vyťahuje okrajovú tému do centra pozornosti. V čase, keď Oskar Dobrovodský pokojne a veľmi adresne upozorňoval na problém cigánov v Malackách, Monika Beňová mu so svojimi, od reality odtrhnutými pobočníkmi, mladým Havranom a Chmelárom, bránila vlastným telom v pochode na Hrad... Ľudia nestrácajú pamäť a každému to zrátajú. SMER-SD sa musí sústrediť na riešenie prioritných životných otázok štátotvorného slovenského národa a nie ustupovať každej menšine, ktorá sa dostane na program dňa. Angličania v Sheffielde kričia, že si nevedia s našimi Romami rady. Tak nech nám títo demokrati poradia, ako túto otázku vyriešiť!

cigáni - ich ochrancoviaPo tom, čo do Bruselu odišiel rozhľadený socialista – ideológ a politológ Boris Zala, autor kníh Cesty k demokracii, ale aj skvelej esejistickej knihy Národ ako (ne)samozrejmosť, sa v SMER-e-SD nezjavil nijaký ideológ, dôstojný nástupca! Jeden taký talentovaný intelektuál v strane predsa len je: mediálne ostrieľaný aj pohotový JUDr. Miroslav Číž. Lenže SMER-SD ho už dlhšie necháva zašitého kdesi v rohu, namiesto toho, aby ho vytiahol do prednej línie. Jeho mali využiť aj v Maňkovej kampani v priamych mediálnych diskusiách s Kotlebom. Lebo práve Miroslav Číž je zosobnením hodnôt, pre ktoré ľudia ešte nedávno vlastenecký predvolebný SMER-SD volili a dali mu 44 percent. Preto, lebo predstavuje moderné sociálne a národné hodnoty aj tradície. Ľudia sú nabrúsení, ako Mikova žoldnierska RTVS verejne pľuje Slovákom do tváre reláciami ako Milujem Slovensko, Nikto nie je dokonalý či Colnicami... A my za to ešte platíme poplatky – štyri eurá mesačne!

Slovákom prekáža honorárová mafia, ktorá sa prelieva z programu jednej televízie do druhej. Jej zástupcov nájdete mudrovať na všetkých kanáloch... Národ je rozčarovaný z názorovej a od reality odtrhnutej jednostrannosti, akú v nočnej Lampe (či v lampárni?), pod ktorou býva najväčšia tma, predvádza Muchotrávka. Kedy dostane priestor v STV aj druhá strana? Tí mladí ľudia, ktorí nedávno vyšli do ulíc, nie sú kontroverzní extrémisti, žiadajú len to, čo žiadali ich predchodcovia v roku 1989. Teda verejný dialóg vo verejnoprávnej televízii! Kam až je jej manažment ochotný zájsť v provokáciách?

Pán prezident aj pán premiér musia pochopiť, že mladých ľudí treba prijať, vypočuť ich a diskutovať s nimi, lebo ich rýchlo môže na uliciach pribudnúť... Nasrdenosť na pomery prudko stúpa ako Dunaj, ktorý sa nedávno vylial z brehov. Lenže na hnev ľudí neexistujú bariéry, ktoré by ich späť vrátili do koryta...Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.