Odchod alebo útek?


ivan brožíikPOZNÁMKA

Ivan BROŽÍK

Miloslava Zemková oznámila, že „má aj lepšie ponuky“, a preto uvažuje o odchode z čela RTVS. Zaujímavé gesto pár dní po tom, ako si za štvrť roka práce prevzala okrem platu aj odmenu 9 000 eur. Odmenu od nás všetkých, či už s ňou súhlasíme alebo nie. A či vôbec súhlasíme s maniermi, ktoré pani Zemková v našej verejnoprávnej inštitúcii nastolila. Pri jej povestnej láske k „lepším ponukám“ je to však úplne jedno.

Práca v Rozhlase bola pre zamestnancov poslaním. Vedeli by o tom rozprávať tí, ktorí jej zasvätili celý život. Dnes už nebohý František Valábek, Fero Horvath, Asta Kufelová, Elena Príbusová a za nimi celé desiatky ďalších. Verných služobníkov slovenského éteru. Podaktorí ešte žijú, respektíve živoria. Slovenský rozhlas a neskôr aj násilne spojený RTVS, či ešte lepšie RTV s dvojbodkou, zmenila Zemkovej éra na prestupnú stanicu karieristov, politických propagandistov, tvorivosti neschopných , ale inak všetkého schopných avanturistov. Fluktuácia vo verejnoprávnom médiu dosiahla za Zemkovej éry rekordné rozmery. Niekoľko pôvodných statočných tvorcov manažment súčasnej riaditeľky odstránil na „starecký“ okruh Rádio Regina. Možno si práve vďaka tomu a vďaka týmto vysídlencom zachoval ešte zvyšky tej kvality, ktorou sa kedysi hrdil celý Rozhlas. Nie sú až tak dávno časy, keď Slovenský rozhlas, už v duálnom prostredí – po armáde – požíval najvyššiu dôveru obyvateľov Slovenska. Pani Zemková však zvykla hovoriť iba o číslach – ušetrili sme toľko, chýba nám toľko. Ani v jednom z jej mediálnych vystúpení nezaznelo nič, čo by malo ľudský či intelektuálny rozmer, čo by bolo akousi podanou rukou poslucháčom a divákom. V ňou riadenej inštitúcii sa udomácnili ľudia, ktorí si naivne mysleli, že sa dá vyciciavať, dojiť a ponižovať (spolu s poslucháčmi) donekonečna. Preto je dobre, že sa súčasná riaditeľka obzerá po „lepších ponukách“. Miloslava Zemková tvrdí, že jej projekt sa napĺňa. Zostáva minúť, respektíve niekomu zadať poslednú lukratívnu zákazku na digitalizáciu. Všetko ostatné bolo za jej éry rozpredané, zadané, vykšeftované. Po vplyvnom a dobre platenom (politickom) fleku v médiách sa pani generálna riaditeľka obzerá po ďalšom vplyvnom a lukratívnym (politickom?) fleku. Tak veľa šťastia, pani Zemková!Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.