Po hríboch alkohol spôsobuje otravu


Eva ZELENAYOVÁ

Karikatúra: Andrej MIŠANEK

Je smutné a nemiestne, keď bulvár odhaľuje odvrátenú tvár známych ľudí? V prípade novinára Štefana Hríba skôr smutné. Nedostižný propagandista liberalizmu, bojovník proti cirkvi, moralista a vynášač súdov nad pápežom, parlamentom, prezidentom a inými jemu nepohodlnými autoritami sa ocitol v stoke nočného života pod obraz boží. Na fotografiách denníku Nový čas sedí spiaci so sklonenou hlavou a s rozhalenou košeľou.

Nie prvý raz... Jeho životný štýl však nekomentujeme. Je to jeho osobná vec. Problémom je jeho objektivita ako autora v objektívnej verejnoprávnej televízii. RTVS musí byť názorovo vyrovnaná a určite mu platí nemalé tisíce ročne za reláciu Pod lampou. Napriek tomu sa o jej objektivite dá polemizovať. V  relácii 10. januára sa opäť objavil Štefan Hríb s hosťami s jednomyseľnou názorovou orientáciou. Tému zvolil jasnú: útok na prezidenta Gašparoviča. Pokračoval v ňom aj v následnom vydaní svojho periodika . týždeň, kde prezidentovi z titulky tyký: Choď už preč. Televízni hostia spochybnili všetko, čo stálo v ceste na vymenovanie generálneho prokurátora Čentéša. Dokonca sudkyňa Ľudmila Babjaková obhajovala aj skartáciu poslancovej výpovede Čentéšom a ústavný právnik Ivan Trimaj sa pozastavil nad rozhodnutím prezidenta, že z toho urobil taký záver (nevymenovať Čentéša za generálneho prokurátora). Hoci z  diskusie vyplynulo, že politikom ide o dosah na generálnu prokuratúru, no prezentovalo sa to tak, akoby o to mala záujem iba súčasná moc. A zamlčal sa fakt, že ČVečer pod lampou 1entéš predstavuje človeka, ktorého voľbe bývalá vládna koalícia podriadila všetky prostriedky – zmenu zákona nevynímajúc. Ukázal sa aj Štefan Hríb.

Pravda, tradične v nasadenej maske moralizátora zavádzal, keď s úplnou samozrejmosťou spochybnil sudcu Ústavného súdu SR Petra Brňáka. Obvinil ho, že hlasoval za vylúčenie poslanca Gauliedera z parlamentu. Túto kauzu už pomaly dvadsať rokov prezentuje jedno politické zoskupenie ako zbraň v boji o moc. Hríb iste vie, že poslanci v roku 1996 hlasovaním zobrali na vedomie, že sa poslanec Gaulieder vzdal mandátu poslanca – aj keď on dokument spochybnil. O jeho pravosti však poslanci nerozhodovali. Preto je namieste otázka, dokedy sa ešte budú vo verejnoprávnej televízii prezentovať jednostranné, účelové názory? Možnože mu bolo ešte zle z nočného záťahu. Lebo všetci dobre vieme, že po alkohole hríby spôsobujú otravu. Podarilo sa mu to na objektívnom divákovi RTVS.                              

 



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.