Prominenti spojte sa!


BROŽÍK webPOZNÁMKA

Prominenti spojte sa!

Ivan BROŽÍK

Róbert Fico dokáže zázraky. Teda aspoň na poli politológie a všetkých súvisiacich prognóz vývoja slovenskej pravice. Pravica, ktorá nevie už viac ako rok oznámiť meno spoločného kandidáta na úrad prezidenta Slovenskej republiky, pravica, ktorej strany sa rozpadajú na straničky priamo úmerne s postavením, mocou a peniazmi nedostatočne nabažených polobohov, ktorí by chceli byť bohmi. Táto pravica zrazu v jednotnom šíku, ukazujúc aj tváre, ktoré bežne vidíme iba zo záberov z golfových turnajov, zrazu pohoršene stojí pred malým improvizovaným „kecpultíkom“ vo foayer Národnej rady Slovenskej republiky.

Dohnala ju k nemu dojemná starostlivosť o naše spoločné finančné blaho v súvislosti s ňou sprivatizovaným plynárenským priemyslom. Až tragikomicky pôsobili zábery na pohoršením zvraštené tváre, ktoré sa na nás obvykle usmievajú v čase volieb do čohokoľvek z tisícov bilbordov po celom Slovensku. Na druhej strane je obdivné, v čom všetkom sú zbehlí, teda aspoň sa cítia odborne povolaní a zdatní tí, ktorí nikdy nepohrdnú žiadnym flekom, najmä ak sú platení zo štátneho rozpočtu alebo z daní občanov. Pýtate sa, kto to je? Nuž, pozrite si záznam onej tlačovky – tie tváre tu roky vidíte na pútačoch, v televíznych besedách a najmä v poslaneckých laviciach. Mnohé z nich sú tam bez toho, aby celé volebné obdobie prehovorili.

Títo všetci zrazu zmúdreli, zvážneli starosťou, zdesili sa. Ide im naozaj o ten SPP alebo nebodaj aj o nás? To by sa ani nechcelo veriť. To by sa už pravica na Slovensku naozaj musela zblázniť, aby jej išlo aj o iné ako o kšefty, moc, posty a bohviečo ešte, čo je prevažne v agende orgánov činných v trestnom konaní. Napríklad, ak by jej išlo aj o takú nedôležitú a otravnú kategóriu, akou je v spoločnosti občan. Pozerajúc sa na tých spojených proletárov všetkých strán, teda našich pravicových, sa až chce zabudnúť na nevyčerpané eurofondy, na premárnené šance obchodu s krajinami na východ od našich hraníc, na zdevastované zdravotníctvo, takmer zlikvidované školstvo, zrušenú verejnú dopravu a znekultúrnenú kultúru, napríklad v likvidácii verejnoprávnosti ako takej.

Ak vás nezaujímajú podobné „spektákle“, len pripomeňme, že opozičníci sa jednotne pohoršovali nad tým, že „Fico ide odkúpiť SPP“, a nad tým, že „zmluvu o predaji pripravovala predávajúca strana“. Opozícia rada manipuluje nielen s faktami, ale aj s občanmi. Podsúvaním slov ako odkúpiť, odpredať, automaticky navodila dojem, že tu ide vláda Roberta Fica na drevo vytasiť nesmierny balík našich peňazí nejakým Nemcom a Francúzom. Najskôr teda pripomeňme, že práve Dzurindova vláda od nich inkasovala slušný balík za – čuduj sa svet – náš spoločný, štátny plynárenský priemysel. Potom dodajme stručný, ale jasný fakt – pripravuje sa bezodplatný prevod. Teda nie predaj. Ale zas – nemusíme byť nervózni, blížia sa župné voľby, prezidentské, také či onaké a pánom politikom sa nebude chcieť strácať čas pred „kecpultíkmi“. Vyberú sa cielene ohlupovať nás všetkých do terénu. Zas po štyroch alebo koľkátych koľkých rokoch. Veď ide o ich fleky bez ohľadu na takú alebo onakú partaj či dokonca pravicu ako takú, nie?Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.