Rozpad Matovičovcov?

matovičPredsedovi Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽ a NO) I. Matovičovi sa podarilo pod svoje krídla zhromaždiť skutočne zaujímavé „osobnosti“. Namiesto toho, aby dal priestor pre nové, politikou nezaťažené tváre, stavil na politických pohrobkov z Občiansko-konzervatívnej strany (OKS) a Kresťansko-demokratickej strany (KDS) a „nezávislých“ aktivistov. Na Matovičovej kandidátke sa stretli nezlučiteľné názory ako liberalizmus a konzervativizmus. Mnohí predpokladali, že nesúrodosť kandidátov bude po voľbách smerovať k rozdeleniu strany. Mýlili sa! Jej rozpad hrozí už pred voľbami.

 

Začiatkom týždňa I. Matovič vyhlásil, že šéfovia OKS P. Zajac a KDS  V. Palko by mali odpovedať na detektore lži na základnú otázku: Vzali ste niekedy v živote úplatok? Vtom sa „nezávislé“ osobnosti teatrálne stretli na pôde parlamentu, kde mimochodom nemajú zatiaľ čo robiť, a usporiadali tlačovú besedu ako odpoveď na Matovičov návrh. Reakcie typu: je to „politický primitivizmus a debilný návrh, hovoria sami za seba. Uviedli, že ak bude trvať na detektore lži, z kandidátky odstúpia. Bodaj by! Igor Matovič zo svojej pozície neustúpil. Vydrží?

(mrs)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.