Slovensko čaká politický očistec

V  politických televíznych reláciách minulý víkend dominoval minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), ktorý vysvetľoval, čo sa robí s kauzou Gorila. Zápalisto sa bil do pŕs a sľuboval divákom, že urobí všetko pre to, aby odhalil korupciu  zaevidovanú v spise Gorila. Polícia ju vraj dôkladne  prešetrí podľa princípu: padni, komu padni.

Gorila 3Najväčšiu korupčnú aféru, v ktorej sa rozdávali milióny korún do vreciek popredným slovenským politikom, ale najviac tým, ktorí nosili stranícke odznaky SDKÚ-DS, minister sľúbil dôkladne prešetriť, pretože mu ide o charakter štátu. Mafiánske skupiny, ktoré doteraz vládli, musia rešpektovať najnovšiu nie dopravnú, ale politickú značku: STOP, korupcii! Nik nebude nad zákonom. Minister prisľúbil, že to urobí aj napriek tomu, že ho to bude stáť miesto ministra.
    Odhodlanie pána  ministra vnútra  mnohí diváci možno kvitovali, ale  mnohí krútili hlavami. Pán minister o tejto obrovskej korupcii vedel už od roku 2009! Informoval ho o nej novinár Tom Nicholson.  Prečo  na jej odhalenie niečo neurobil? Mlčal asi preto, lebo v spise Gorila sa hovorí, že treba podplatiť aj politikov KDH. A kresťanskí politici  asi úplatky od bývalých exponovaných komunistov alebo ich detičiek, ktorí teraz  reprezentujú významnú finančnú skupinu, bez začervenania sa údajne brali. Ba čo je horšie, v spise Gorila sa objavilo aj meno poradcu pána ministra vnútra Lipšica. V televíznej  relácii divákom oznámil, že jeho spomínaný poradca sa už funkcie vzdal. Dokonca tento  akt odchodu vysoko vyzdvihol.  Moderátorka relácie mu žiaľ nepripomenula zásadu, že v demokratických krajinách sa v podobných prípadoch  funkcie vzdávajú aj ich nadriadení. O tom však môžeme na Slovensku iba snívať.
 Po ministrovi Lipšicovi hovoril predseda SaS Richard Sulík. Tváril sa ako čistý a bezúhonný politik. Zaujal predpoveďou, že Slovensko čaká politický očistec. Ale aj on o týchto politických svinstvách dva roky vedel. Informácie  v ňom, napríklad aj o Bubeníkovej, považoval za šokujúce a desivé. Napriek tomu hlasoval, aby bola šéfkou Fondu národného majetku SR. Ivan Mikloš sa mu vraj za ňu zaručil. O spise Gorila vedela aj predsedníčka vlády Iveta Radičová. O miliónových úplatkoch vedel aj „najväčší slovenský demokrat“ Mikuláš Dzurinda. Všetci vládnuci politici disciplinovane  mlčali.  Sulík bol vo funkcii predsedu najvyššieho zákonodarného orgánu a tiež mlčal.
Prvou etapou politického očistca budú voľby v marci. Jeden dobrý príklad očisťovania na Slovensku predsa  už máme. Je to naša  Matica slovenská. Vďaka predchádzajúcemu vedeniu stratila  majetok. Podľa vyjadrenia jej nového predsedu M. Tkáča stratila veľa majetku. Strácala aj svoje meno. Noví ľudia, nové vedenie zatiahlo záchrannú brzdu a poberá sa k starým koreňom novými cestami.
Kiežby sa aj na  politických cestách objavili noví politici.

      
Ján SMOLECPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.