SLOVO O SLOVENSKU 2 - 2014


SMOLEC webSLOVO O SLOVENSKU

Maroš SMOLEC

šéfredaktor

Slovenské národné noviny v uplynulom roku konali tak, ako povedal ich zakladateľ, velikán Ľudovít Štúr: „Servilnosť je, keď sa človek vzdáva svojej dôstojnosti a výhod a podrobuje sa vôli iného; o servilnosti možno hovoriť vtedy, keď sa nechá človek z úbohej vypočítavosti zneužívať ako nástroj proti svojmu národu...“

Redakčný kolektív sa v roku 2013 upevnil a spoločne sme nastúpili na cestu neľahkú, no potrebnú. Cestu ochrany slovenskej štátnosti! Tá sa nachádza pod silnou paľbou zloby svetoobčanov. Odhaľovali sme konšpirácie na potlačenie slovenského ducha nielen v Bruseli, ale – žiaľ – aj v Bratislave. Poukazovali sme na neriešené problémy, akými sú neprispôsobiví spoluobčania, rozširovanie tzv. gender kultúry alebo účelové zahmlievanie historických faktov. Bojovali sme a bojujeme tým za vlastenectvo. Kompetentní nás mlčky obchádzali. Na druhej strane, rady našich predplatiteľov a čitateľov pribúdali, za čo sme vám všetkým vďační. Mnohí čitatelia vo svojom okolí rozširovali náš týždenník a zbierali nových predplatiteľov. Stúpla návštevnosť webovej stránky www.snn.sk aj konta na Facebook-u.

Náš hlas počuť. Mnohým protislovenským žoldnierom to prekáža. Denník SME nás napadol, že publikujeme rasistické vtipy a karikatúry Andreja Mišaneka. V nijakom prípade neboli rasistické. Poukazovali na problém, ktorí politici už dvadsať rokov neriešia. SME to prekážalo. Prečo sa však potom čudovali z volebného úspechu M. Kotlebu v Banskobystrickej župe, nevedno. Herečka a poslankyňa M. Vášáryová nás označila za „cvičisko ľudí s fašistickými názormi“. Len nezdravá duša a nevzdelaná myseľ dokáže zosnovať takúto myšlienku. Mimochodom, jej dcéra, mladá literátka, takýto názor nemala, keď poskytla rozhovor našej prílohe Orol tatranský.

Náš zakladateľ by bol, verme, hrdý. Neservilné slovenské slovo šírime do sveta i medzi slovenský ľud a stále čoraz hlasnejšie. A o to išlo aj jemu v meruôsmych rokoch.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.