SME: Pred voľbami príde Svätopluk


PREČÍTALI SME SI

SME: Pred voľbami príde Svätopluk

[teraz.sk; 10/02/2014; TASR ; Zaradenie: Eurovoľby 2014]

http://www.teraz.sk/eurovolby-2014/sme-volby-tlac-prehlad/73321-clanok.html

Na 17. marca chystá Matica slovenská stretnutie pri soche kniežaťa Svätopluka na Bratislavskom hrade. Pozve aj premiéra Roberta Fica.

Bratislava 10. februára (TASR) - Na 17. marca chystá Matica slovenská stretnutie pri soche kniežaťa Svätopluka na Bratislavskom hrade. Pozve aj premiéra Roberta Fica. O necelé dva týždne nato bude aj druhé kolo prezidentských volieb, v ktorých kandiduje aj predseda Smeru-SD, píše dnešné SME. Premiér ani ostatní najvyšší ústavní činitelia nevedia, či sa na oslavách zúčastnia. Predseda  Matica slovensk M. Tkáč tvrdí, že stretnutie bude skromné. Kedy presne Svätopluk zomrel nie je isté. V historických dokumentoch sa spomínajú dva dátumy - 9. a 17. marec 894. Na oslavy láka v Dúbravskom spravodajcovi aj Drahoslav Machala, ktorý bol poradcom premiéra Roberta Fica a patril k nacionalistickému krídlu HZDS Vladimíra Mečiara. O pripravovanom stretnutí pri soche informuje denník na prvej strane v príspevku s názvom "Pred voľbami príde Svätopluk".Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.