Zastúpenie Európskej komisie v Taliansku

Foto: Európska komisia

Rím 30. septembra (OTS) - Malé a stredné podniky sú základom hospodárstva EÚ a vytvárajú až 85% všetkých nových pracovných príležitostí. Zároveň najcitlivejšie reagujú na nadmernú administratívnu záťaž, meškania prichádzajúcich platieb, problémy s fungovaním v zahraničí a majú najviac sťažený prístup k financiám. Politika Európskej únie a členských štátov týkajúca sa malých a stredných podnikov (MSP) sa tieto problémy snaží vyriešiť.

Zhromaždenie malých a stredných podnikov 2014 sa uskutoční v Stazione Marittima v Neapole od 1. do 3. októbra 2014. Túto konferenciu, ktorá je v rámci európskych iniciatív na podporu veľmi potrebného hospodárskeho rastu nesmierne dôležitá, zorganizuje Európska komisia počas talianskeho predsedníctva v Európskej rade a bude kľúčovou udalosťou Európskeho týždňa malých a stredných podnikov.

Ferdinando Nelli Feroci, komisár pre priemysel a podnikanie, povedal: „Pretrvávajúce problémy, ktorým malé a stredné podniky čelia, zdôrazňujú potrebu, aby Európska únia a členské štáty spojili sily a posilnili postavenie malých a strených podnikov a našich spoločností, s cieľom zlepšiť ich konkurencieschopnosť na celosvetovom trhu. Je to pre nás príležitosť niečo sa od seba navzájom naučiť a identifikovať osvedčené postupy v celej Európskej únii.“

Otvárací ceremoniál zhromaždenia malých a stredných podnikov v roku 2014, ktorého téma tento rok bude “Rast prostredníctvom podnikania: Možnosti, ktoré sú pred nami“, sa uskutoční 2. októbra za účasti jeho avní rečníci na tomto podujatí vystúpia okremexcelencie Giorgia Napolitana, prezidenta Talianskej republiky. Giorgio Napolitano, prezident Talianskej republiky. Ako hl iných aj Ferdinando Nelli Feroci, komisár EÚ pre priemysel a podnikanie, Federica Guidi, talianska ministerka pre hospodársky rozvoj a Daniel Calleja, generálny riaditeľ Generálneho riaditeľstva pre podnikanie a priemysel Európskej komisie a európsky vyslanec pre malé a stredné podniky.

Zhromaždenie sa bude zaoberať témami ako napríklad prístup k financiám, mladí podnikatelia a podnikateľky a vzdelávanie v podnikaní. Na tomto zhromaždení sa budú odovzdávať aj ocenenia European Enterprise Promotion Awards.

V rámci informatívneho a interaktívneho programu bude vyhlásený začiatok prieskum výkonnosti malých a stredných podnikov v roku 2014 a informačné prehľady SBA za jednotlivé krajiny. Informačné prehľady SBA za jednotlivé krajiny sa budú týkať 28 členských štátov EÚ, a tiež Albánska, Bývalej juhoslovanskej republiky Macedónska, Islandu, Izraelu, Lichtenštajnska, Nórska, Čiernej Hory, Srbska a Turecka.

Bližšie informácie nájdete na stránkach:
SMEs Assembly 2014 website
European Commission's SMEs policies webpage

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.