Pojednávanie s členmi bankomatovej mafie dnes odročili

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 1. októbra (TASR) – Proces s členmi bankomatovej mafie speje k záveru. Rozsudok v tejto súdnej kauze by mohol byť vynesený koncom októbra. V pojednávacej sieni to dnes uviedol sudca Okresného súdu Bratislava I. Juraj Mihál.

Predseda senátu to konštatoval aj napriek tomu, že dnešné pojednávanie musel odročiť. Dôvodom bola práceneschopnosť jedného z dvoch prísediacich členov senátu. „Pomaly si chystajte záverečné reči. Nie je vylúčené, že by sme skončili 28. októbra,“ vyzval Mihál obhajcov obžalovaných.

Celkovo je v súčasnosti v kauze obžalovaných sedem osôb. Z nich traja, vrátane šéfa Jána G., sú vo väzbe. Čo sa týka ďalších troch obvinených, sú stíhaní na slobode. Posledný obvinený Peter T. je vo väzbe v Českej republike. Tohto člena bankomatovej mafie predseda senátu Okresného súdu Bratislava I vylúčil v júli na samostatné konanie.

Prokurátor Jozef Kandera dnes upozornil, že bude potrebné na pojednávaní prečítať ešte výpoveď korunného svedka Romana Paulusa z prípravného konania a konfrontovať ho s ňou. Podľa prokurátora ide o 100-stranový dokument. „Bude to trvať najmenej pol dňa,“ upozornil.

Obhajoba potvrdila, že trvá na vypočutí všetkých ňou navrhnutých svedkov, pričom viacerí podľa slov predsedu senátu nechodia na pojednávanie z neznámych dôvodov.

Pôvodne prokuratúra v kauze obžalovala päť mužov, ktorí mali najmä v roku 2010 ukradnúť 25 bankomatov na západe Slovenska spolu s hotovosťou 280.000 eur. Škoda, ktorú spôsobili na zničených bankomatoch a zariadení budov, bude ešte vyššia.

Gang mal lúpiť nielen na Slovensku, ale aj v Česku a Rakúsku. V dvoch prípadoch po lúpeži na Slovensku a Rakúsku gang podpálil miesto činu. Na lúpeže zabezpečoval kradnuté autá rozličných značiek - napríklad Seat, Porsche a Audi - práve hlavný obžalovaný Ján G.

Aj náčinie potrebné na vytrhnutie a otvorenie bankomatov podľa korunného svedka zabezpečoval Ján G. Na zničenie pachových stôp používal gang tiež korenie a nosil "ježkov" na prepichnutie pneumatík prenasledovateľov zo strany polície. V autách mali samopal a krátke guľové zbrane, tie však ani raz nepoužili. Každý z členov skupiny mal vlastnú vysielačku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.