Pravda: Na péenky doplácajú pacienti

Foto: Logo Pravda

Bratislava 3. októbra (TASR) - S vysokou horúčkou či nevládny, aj tak sa musí pacient dostaviť v prvý deň choroby k lekárovi. Ináč mu doktor práceneschopnosť nevypíše. Do júla stačilo, aby pacient prišiel do ambulancie neskôr, dodržiavalo sa nepísané pravidlo do troch dní, a lekár mu potvrdil maródku spätne.

Od júla však môže lekár PN spätne vypísať len vtedy, ak pacient príde s potvrdením z pohotovosti, ktoré nemôže byť staršie ako tri dni. Toto opatrenie má zabrániť zneužívaniu práceneschopnosti. V praxi však sťažuje život chorým pacientom, ktorí majú prácu mimo svojho bydliska, alebo aj tým, ktorí by v prvých dňoch choroby mali ležať doma, konštatuje denník PRAVDA na titulnej strane v článku "Chaos péeniek. Doplácajú naň pacienti". Novú povinnosť už začali prísne kontrolovať aj posudkoví lekári Sociálnej poisťovne. Už sa stalo, že péenky poisťovňa neuhradila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.