V Poprade osvetlili ďalších šesť priechodov pre chodcov

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Poprad 9. októbra (TASR) – Samospráva v meste Poprad odovzdala do užívania osvetlenie ďalších šiestich priechodov pre chodcov. Pribudlo osvetlenie na troch priechodoch pri autobusovej a železničnej stanici, dva priechody boli osvetlené na spojnici ciest 1/67 a 1/18 pri obchodnom centre a jeden na Ul. Slovenského odboja.

"Prioritne osvetľujeme priechody na najviac frekventovaných peších ťahoch. Túto otázku konzultujeme aj s okresným dopravným inšpektorátom, ktorý má zmapovanú dopravnú situáciu v meste a vyhodnocuje bezpečnosť na jednotlivých priechodoch pre chodcov," informovala Kristína Horáková z Mestského úradu v Poprade.

Jeden z priechodov osvetlila samospráva aj napriek tomu, že bol v správe prešovského vyššieho územného celku. Práve tam sa totiž nedávno stala smrteľná dopravná nehoda, a preto ho mesto riešilo prioritne. Investícia na osvetlenie priechodov predstavovala 32.000 eur, ktoré išli z vlastných zdrojov samosprávy. Aktuálne je tak v Poprade rôznymi formami, osvetlením na stĺpoch alebo priamo na vozovke osvetlených už 55 priechodov.

Bezpečnosť na cestách je jednou z priorít popradskej samosprávy. Poprad bol medzi prvými mestami na Slovensku, v ktorom boli pre zvýšenie bezpečnosti už v roku 2004 priechody pre chodcov natierané červenou reflexnou farbou. Bezpečnosť chodcov zvyšuje aj osvetlenie priechodov, ktoré v Poprade začali montovať už v roku 2009. Po dvoch nešťastiach s účasťou seniorov v uplynulom roku zorganizovala samospráva v spolupráci so štátnou a mestskou políciou aj bezpečnostno-preventívne školenie, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 400 seniorov. Popradským dôchodcom bolo zároveň rozdaných takmer 3500 reflexných prvkov.

"Keďže najzraniteľnejšími skupinami chodcov sú okrem seniorov aj deti, samospráva pripravuje aj distribúciu reflexných prvkov do škôl a škôlok," doplnil hovorca mesta Poprad Marián Galajda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.