Kurz eura po prudkých stratách opäť vzrástol nad úroveň 1,27 USD/EUR

Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 9. októbra (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny sa dnes ráno mierne zotavil a opäť sa pohybuje nad hranicou 1,27 USD/EUR.

Po prudkých stratách z uplynulých dní kurz eura vzrástol už v stredu (8. 10.) večer. Dôvodom bolo oslabenie dolára. Informovala o tom agentúra DPA.

Dnes ráno sa euro predávalo po 1,2740 USD/EUR. To je približne o 1 centov viac ako v stredu podvečer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu napoludnie referenčný kurz na 1,2645 USD/EUR.

Dolár je od stredy večera pod tlakom. Dôvodom sú vyjadrenia predstaviteľov americkej centrálnej banky (Fed), podľa ktorých sa nedá očakávať rýchle zvýšenie úrokových sadzieb.

Zápisnica z posledného zasadnutia menovej rady Fedu ukázala, že americkí centrálni bankári sa skôr obávajú slabosti globálnej ekonomiky. Niektorým predstaviteľom Fedu navyše robí starosti prudké posilnenie dolára, ktoré môže ohroziť oživovanie americkej ekonomiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.