Vojaci sa budú presúvať na cvičenie, na cestách bude vojenská technika

Na archívnej snímke vojak prekonáva prekážku počas cvičenia bojových záchranárov v areáli Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Liptovskom Mikuláši 10. septembra 2014. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 10. októbra (TASR) - Do výcvikových priestorov Lešť a Kamenice nad Cirochou sa v sobotu 11. októbra v rámci plánovaného bojového cvičenia Ground Pepper 2014 začnú presúvať už aj zahraniční vojaci. Ozbrojené sily SR preto upozorňujú občanov na možné kolóny vojenských vozidiel s technikou, ktoré budú sprevádzané vojenskou políciou.

Kolóny vojenských vozidiel sa môžu tvoriť v sobotu 11. októbra medzi 8.00 – 12.00 h na trase Drietoma – Bánovce nad Bebravou – Výcvikový priestor (VP) Vojenského obvodu Lešť. V nedeľu 12. októbra na trase Drietoma – Bánovce nad Bebravou – VP Lešť od 8.00 – 15.00 h a v čase od 11.00 h do 17.00 h na trase Skalité – Martin – VP Lešť. V pondelok 13. októbra budú kolóny vojenskej techniky v čase od 10.00 h do 12.30 h na trase Slovenské Ďarmoty – Krupina – VP Lešť.

"Občanov chceme aj touto cestou požiadať o trpezlivosť, keďže v kolónach sa bude presúvať aj nadrozmerná technika. Za prípadné nepríjemnosti sa touto cestou zároveň ospravedlňujeme," uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

Cvičenie Ground Pepper 2014 sa uskutoční v dňoch 13. až 22. októbra vo Výcvikovom priestore Vojenského obvodu Lešť a v Kamenici nad Cirochou. Ide v poradí už o tretie neplánované cvičenie Ozbrojených síl SR v tomto roku. Na cvičení sa zúčastní približne 1300 vojakov s viac ako 300 kusmi techniky. Slovenskú armádu bude zastupovať viac ako 900 vojakov, Česká republika bude mať zastúpenie takmer 300 vojakov, 42 cvičiacich bude z Poľska, 11 z Maďarska a cca 38 vojakov bude z USA. Na cvičení sa zúčastní aj sedem pozorovateľov z JFC Brunssum.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.