Jednotný hlas V4 je lepšie počuť v Európe, osobitne v Bruseli

Český minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek Foto: TASR

Praha 10. októbra (TASR) - ČR a Poľsko sa budú snažiť dosiahnuť zhodu názorov na situáciu na Ukrajine so zostávajúcimi členmi V4, teda Slovenskom a Maďarskom, zaznelo dnes podľa informácií českých elektronických médií v Prahe po rokovaniach šéfov diplomacií ČR a Poľska, Lubomíra Zaorálka a Grzegorza Schetynu.

Obe krajiny chcú podľa ich slov zastávať spoločné stanovisko k postupu ruskej strany na východe Ukrajiny. Podľa vyjadrenia Schetynu majú podobný názor aj na prípadné uvalenie ďalších sankcií voči Moskve.

Pri schvaľovaní doteraz posledného balíka sankcií patrilo Poľsko medzi krajiny, ktoré ich najviac presadzovali, kým ČR zaujímala podstatne zdržanlivejší postoj.

Teraz by chceli dosiahnuť konsenzus aj s ostatnými krajinami V4, pretože, ako poznamenal poľský minister zahraničných vecí, jednotný hlas skupiny V4 je lepšie počuť v Európe a osobitne v Bruseli.

Obe strany sa zhodli na tom, že bilaterálne vzťahy sú vynikajúce, ale želajú si, aby boli ešte lepšie.

Medzi témami, ktorým sa venovali, boli aj možnosti ďalšej spolupráce, konkrétne plány pokračovania politického dialógu na bilaterálnej úrovni, ako aj energetické otázky a problematika životného prostredia, informovali poľské médiá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.