SNS má informácie, že v konflikte islamistov vraj figurujú i Slováci

Bojovníci Islamského štátu Foto: TASR/AP

Bratislava 11. októbra (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) so znepokojením zaregistrovala informáciu, že v regiónoch ozbrojených konfliktov na Blízkom či Strednom východe môžu byť aj ľudia zo Slovenska, ktorí sa zapájajú do aktivít islamských radikálov. Pre TASR to vyhlásil predseda SNS Andrej Danko.

Podľa SNS to môže predstavovať nebezpečenstvo pre našu krajinu a našich ľudí a vláda by mala urobiť všetko pre vyšetrenie týchto indícií.

"Vláda by v týchto prípadoch mala intenzívne spolupracovať najmä s členskými štátmi NATO, ale nakoniec aj Európskej únie (EÚ), pretože napríklad v radoch Islamského štátu bojujú občania ďalších krajín EÚ," konštatuje Danko. "Pokiaľ splnia vyhrážky, že sa infiltrujú v Európe a budú vysielať do Európy teroristické komandá, je to hrozba aj pre Slovenskú republiku," zdôraznil.

Európska únia by sa podľa neho mala zamyslieť nad zmenou imigračnej politiky a obmedzením prílevu prisťahovalcov. "Islamizácia Európu ohrozuje a v starých členských krajinách EÚ to už výrazne pociťujú. Pokiaľ tento trend bude pokračovať, budeme to pociťovať aj my. Nakoniec, mnoho politikov zo starých členských krajín EÚ volá po obmedzení imigrácie z tretích krajín," vyhlásil Danko.

Podľa SNS sú konflikty islamistov ďalším argumentom, že Turecko síce môže patriť do NATO, ale nie do Európskej únie. "Nielen vzhľadom na iné kultúrne a náboženské tradície a na to, že väčšia časť Turecka sa nachádza v Ázii. Turecko by sa totiž okrem iného stalo aj nárazníkovou zónou medzi EÚ a krajinami zmietanými konfliktami," upozorňuje Danko. "Navyše by to predstavovalo ešte väčšie nebezpečenstvo pre úniu, pretože členstvom Turecka by sa uľahčil vstup extrémistov do ďalších členských krajín EÚ," dodáva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.