Peter Nagy oslavuje 30 rokov na scéne, pozýva hviezdnych hostí

Peter Nagy a Zuzana Smatanová Foto: Propaganda House

Bratislava 13. októbra (TASR) - Peter Nagy oslavuje 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne. Pre fanúšikov pripravil exkluzívne koncerty v Prahe, v Košiciach a v Bratislave. Na koncerty The Best Of 30 rokov pozval hviezdnych hostí - Petra Jandu, Joža Ráža, Janka Ledeckého a Zuzanu Smatanovú.

"Petrove pesničky sú súčasťou môjho detstva, zbožňovala som ich. Ešte dodnes si pamätám, ako sme si s mamou vyspevovali Korálky od Natálky. Je mi samozrejme sympatické, že si píše pesničky sám, má veľký zmysel pre poetiku, tú správnu obyčajnosť a hitovosť pesničiek, ktoré ešte aj dnes pozná snáď každý," opisuje Petra Zuzana Smatanová.

Peter Nagy si hostí na koncerty vyberá podľa spriaznenosti duší. V Košiciach a Bratislave si zaspieva so speváčkou, skladateľkou a textárkou Zuzkou Smatanovou, s ktorou nahrali spoločný duet Len pomaly. "Zuzka je speváčka, akú nám závidia v Čechách. Pop-rocková aj baladická speváčka s gitarou v rukách s vlastnoručne napísanými piesňami. Nie je typom speváčky, čo ide najskôr ku kaderníkovi, potom ku krajčírke, a potom ku skladateľovi, nech dohodí niečo, čo sa hodí k účesu a šatám. Zuzka je introvert, ktorý sa s úsmevom rozdáva na pódiu, to je vzácna vlastnosť," chváli Peter spevácku kolegyňu.

Stretnúť sa na pódiu s legendárnym Petrom Nagyom je pre Zuzku veľká česť. "Keby mi pred desiatimi rokmi niekto povedal, že budeme raz s Petrom kamaráti, budeme mať spolu pesničku a koncerty, určite by som ho považovala za blázna. Nebude to naše prvé spoločné vystúpenie a o to viac sa teším, že to nezostalo len pri jednej spolupráci. Peter bol dokonca predsedom poroty v autorskej súťaži CocaCola Popstar 2003, ktorú som vyhrala, takže som vďačná za jeho rozhodnutie, ktoré mi vlastne zmenilo život," spomína speváčka.

Duet Len pomaly vznikol v roku 2006. Speváci k nemu dokonca nakrútili aj klip. "Pri nahrávaní skladby v štúdiu bola zábava. Peter je mimoriadne vtipný človek, takže kým sme ju nahrali, veľa sme sa nasmiali. Na koncerte v Bratislave a v Košiciach zahrám aj nejaké svoje pesničky. Veľmi sa na to teším, Peter je šoumen, takže to určite bude zážitok," dodáva Smatanová.

Hity Aj tak sme frajeri, S nohami na stole, Láska je tu s nami či So mnou nikdy nezostárneš zaspieva slovenská legenda s kapelou Indigo. Jej aktuálna zostava je kapelník Mišo Kovalčík - elektrická gitara, Luboš Ďurech - basgitara, Peter Papp - klávesy a Jan Lau - bicie. Séria troch koncertov začína 6. novembra v Prahe, ďalšie vystúpenia budú 11. novembra v Košiciach a 13. novembra v Bratislave.

Vstupenky na slovenské koncerty sú dostupné v sieti predpredaj.sk. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.