Spevák James Blunt vydáva reedíciu minuloročnej platne Moon Landing

JAMES BLUNT. Foto: TASR/AP

Bratislava 15. októbra (TASR) - Spevák James Blunt vydáva reedíciu platne Moon Landing, ktorú ako štvrtú štúdiovku vydal v októbri minulého roku. Nová verzia obsahuje navyše živý záznam na DVD a niekoľko nových piesní. Na pultoch predajní s hudobnými nosičmi sa objaví 3. novembra.

Minulý rok si James Blunt zachránil kariéru, keď dokonale „resuscitoval“ albumom Moon Landing. Štvrtý radový album je na ostrovoch platinový a úspech slávil aj v krajinách, ako sú Nemecko alebo Rakúsko. Dobre si vedie aj u nás na Slovensku, kde bodovali single Bonfire Heart, Heart To Heart a Postcards, nedávno ešte najhranejšia pieseň u nás.

Na aktuálnej reedícii, ktorá je označovaná ako Moon Landing (Apollo Edition), spevák zaradil hneď niekoľko bonusov. Priaznivci tu nájdu tri skladby, ktoré pôvodne vyšli ako súčasť limitovanej verzie albumu (Telephone, Kiss This Love Goodbye a Hollywood), päť úplne nových skladieb (Smoke Signals, When I Find Love Again, Breathe, Trail Of Broken Hearts a Working It Out) a tiež živý DVD záznam z tohtoročného vystúpenia na švajčiarskom festivale Paléo.

Klip k pesničke When I Find Love Again

Album vyjde len niekoľko dní po jeho návšteve Bratislavy, kde vystúpi 28. októbra v Aegon Arene NTC. Spevák upozorňuje na reedíciu novým singlom When I Find Love Again. TASR informovala Renáta Tomášová, marketingová a promo manažérka spoločnosti Warner Music Czech Republic.

Anglický folk-rockový spevák, skladateľ a gitarista James Blunt (*22.2.1974, rodený James Hillier Blount, Tidworth, Wiltshire, UK) pochádza z rodiny armádneho dôstojníka. Detstvo prežil v Anglicku, na Cypre a v Nemecku, kde jeho otec, plukovník britského letectva, slúžil ako pilot bojového vrtuľníka. James vyštudoval kráľovskú vojenskú akadémiu, po nej slúžil ako dôstojník britskej armády v jednotke NATO v kosovskej Prištine. Z armády odišiel a v roku 2003 vycestoval do Los Angeles, aby sa venoval iba hudbe. V októbri 2004 vydal debutový album Back To Bedlam, na ktorom boli hity You're Beautiful a Goodbye My Lover. V septembri 2007 vydal druhý album All The Lost Souls s hitmi 1973, Same Mistake či Carry You Home, v novembri 2010 tretí s názvom Some Kind Of Trouble. V októbri 2013 vyšiel jeho štvrtý album Moon Landing. V anglickej TOP 40 mal zatiaľ osem skladieb, jednu z nich, You're Beautiful (2005) na prvom mieste. V rámci európskeho turné vystúpil 26. októbra 2008 v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.