Spoločnosť Flexjet bude spoluvlastník modelu lietadla Gulfstream G500

Lietadlo Gulfstream G500 Foto: businesswire.com

DALLAS--(BUSINESS WIRE/TASR-OTS)-- Spoločnosť Flexjet LLC dnes oznámila, že nadviazala spoluprácu so spoločnosťou Gulfstream ohľadom kúpy 50 lietadiel, vrátane nového modelu Gulfstream G500TM. Spoločnosť Flexjet bude prvým zákazníkom zo severnej Ameriky, ktorý bude jediným a exkluzívnym menšinovým spoluvlastníkom ponúkajúcim tieto lietadla. Dohoda, ktorú dnes oznámili na pri príležitosti jej slávnostného podpisu v ústredí spoločnosti Gulfstream v Savannah, štát Georgia, sa týka aj veľkých lietadiel, ako napríklad G450TM a G650TM.

Gulfstream G650, jedno z lietadiel, ktoré bolo predmetom dnešnej historickej dohody spoločnosti Flexjet o kúpe lietadiel od spoločnosti Gulfstream.

· Model G450 je určené pre 16 cestujúcich a s ôsmimi cestujúcimi má dolet 8 056 kilometrov (4 350 námorných míľ).

· Model G500 vďaka úplne novému dizajnu optimalizuje rýchlosť, pohodlie priestrannej kabíny a výkonnosť. Lietadlo G500, ktorého prvý let je naplánovaný na rok 2015, je navrhnuté tak, aby dokázalo preletieť 9 260 kilometrov (5 000 námorných míľ) a vojde sa do neho 12 cestujúcich.

· Model G650 je určené pre 12 cestujúcich a dokáže zaletieť ďalej a rýchlejšie ako iné lietadla typu business jet. Vďaka svojmu doletu 12 964 kilometrov (7 000 námorných míľ) dokáže bez pristátia preletieť zo Spojených štátov amerických do Európy alebo do Ázie.

Okrem objednávky lietadiel uzavreli spoločnosti Flexjet a Gulfstream zmluvu o poskytovaní servisných služieb pre produkty (Product Support Services Agreement), na základe ktorej bude spoločnosť Gulfstream zabezpečovať opravy a údržbu lietadiel Gulfstream spoločnosti Flexjet počas nasledujúcich 10 rokov. Vzhľadom svetové parametre a kvalitu týchto lietadiel budú môcť zákazníci spoločnosti Flexjet profitovať z údržby a služieb špičkovej kvality poskytovaných spoločnosťou Gulfstream po celom svete.

„Spoločnosť Flexjet je hrdá na to, že má možnosť zaplniť medzeru na trhu menšinového spoluvlastníctva novými lietadlami spoločnosti Gulfstream, vďaka ktorým sa stala jediným a exkluzívnym menšinovým poskytovateľom nových lietadiel typu Gulfstream, vrátane modelov G450, G650 a netrpezlivo očakávaného modelu G500. Naša dohoda na 10 rokov so spoločnosťou Gulfstream nám pomôže uspokojiť dopyt našich majiteľov po lietadlách s väčším doletom a väčšiu kabínu, čím sa výrazne rozšíria možnosti spoločnosti Flexjet v globálnom meradle,“ povedal Kenn Ricci, predseda spoločnosti Flexjet. „Sme veľmi radi, že sme nadviazali partnerstvo so spoločnosťou Gulfstream, ktoré sa stalo významným míľnikom jednka v histórií oboch našich spoločností, ako aj v oblasti menšinového spoluvlastníctva.”

O spoločnosti Flexjet

Spoločnosť Flexjet, LLC, so sídlom v Dallase, štát Texase, sa prvýkrát objavila na trhu menšinového spoluvlastníctva lietadiel v roku 1995. Spoločnosť Flexjet v súčasnosti ponúka menšinové spoluvlastníctvo a prenajímanie lietadiel. Program menšinového spoluvlastníctva lietadiel spoločnosti Flexjet je prvý na svete, ktorý splnil kontrolné štandardy Nadácie pre bezpečnosť charterových letov (Air Charter Safety Foundation) a spoločnosť Flexjet je zároveň prvou a stále jedinou spoločnosťou, ktorá získala už štrnástykrát ocenenie Diamond Award for Excellence Federálnej leteckej správy (FAA) za vynikajúce výkony. Program menšinového spoluvlastníctva lietadiel spoločnosti Flexjet ponúka širokú škálu lietadiel pre podnikateľov, pričom niektoré z nich patria medzi najnovšie v tejto oblasti, s priemerným vekom šesť rokov, vrátane modelov Learjet 45LXi, Phenom 300, Learjet 75LXi, Learjet 85, Challenger 300 / 350, Challenger 604 / 605 a súkromné lietadlá Global Express. Spoločnosť Flexjet je členom skupiny spoločností Directional Aviation. Viac informácií o inovatívnych programoch a flexibilných ponukách nájdete na stránke www.flexjet.com.

Fotografie/Multimediálna galéria sú dostupné na stránke: http://www.businesswire.com/multimedia/home/20141014006348/en/

Kontakty: The Hubbell Group, Inc. Nicholas Parmelee, 781-878-8882 (pevná linka) 216-406-5602 (mobil) nparmelee@hubbellgroup.com

Zdroj: Flexjet, LLC Multimediálna galéria

Foto Gulfstream G650, jedno z lietadiel, ktoré bolo predmetom dnešnej historickej dohody spoločnosti Flexjet o kúpe lietadiel od spoločnosti Gulfstream. (Foto: Business Wire)

Túto tlačovú správu a multimédia si môžete pozrieť na stránke: http://www.businesswire.com/news/home/20141014006348/en

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.