Súdny proces s autičkárskym gangom Martina R. pokračuje

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 20. októbra (TASR) - Senát Okresného súdu Bratislava I dnes po viac ako mesačnej prestávke pokračuje v procese kauzy autičkárskeho gangu Martina R.

Vypovedať by mali svedkovia, ktorí sa naposledy na septembrové pojednávanie nedostavili. Na začiatku septembra pred súd prišla len jedna svedkyňa zo siedmich predvolaných. Z dovedna siedmich obžalovaných sa na hlavné pojednávanie dostavil len hlavný obžalovaný Martin R. Ostatní obžalovaní dali svojim obhajcom súhlas na pojednávanie v ich neprítomnosti.

V novembri 2013 Martina R. prepustili z väzby a je stíhaný na slobode. Na pojednávania chodí. Skupina Martina R. a ďalších šiestich obžalovaných podľa obžaloby prokuratúry údajne vytvárala tzv. dvojičky áut. Automobily vyhľadávala v krajinách Európskej únie, potom na nich menila identifikačné údaje a predávala ich ďalej. Pritom o tom nevedeli ani kupujúci, ani skutoční majitelia áut. Skutky mali spáchať v rokoch 2006 až 2010.

Podľa obžaloby mal ísť zisk najmä Martinovi R., ktorý používal peniaze aj na ďalšiu trestnú činnosť, napríklad na lízingové podvody. Obžalovaných vinia aj z násilnej trestnej činnosti.

Martin R. je okrem tohto prípadu spoločne so svojou expriateľkou, známou slovenskou herečkou Karin H., a ďalšími 13 osobami obvinený v kauze poisťovacích podvodov. Polícia tento prípad stále vyšetruje a dozor vykonáva Generálna prokuratúra (GP) SR.

"V trestnej veci je obvinených 15 osôb. Dozor nad zákonnosťou vyšetrovania vykonáva Generálna prokuratúra SR. V prípade naďalej prebieha vyšetrovanie, preto nie je možné poskytnúť bližšie informácie," povedala koncom júla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Policajti začiatkom apríla 2013 obvinili pôvodne 15 ľudí, vrátane štyroch svojich kolegov z poisťovacích podvodov. Policajti odhalili túto trestnú činnosť pri práci na bratislavskej skupine jakšíkovcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.