Mikulášovi Černákovi sa náhle zhoršil zdravotný stav

Na snímke banskobystrický boss Mikuláš Černák v stredu 11. júna 2014 vypovedal v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave. Z dvojnásobnej vraždy, ktorá sa odohrala ešte v decembri v roku 2004, je obžalovaný východoslovenský boss Branislav A. a jeho traja spoločníci. Foto: TASR/Ivan Kríž

Bratislava 27. októbra (TASR) - Na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bývalý banskobystrický boss Mikuláš Černák dnes opäť nevypovedal pred senátom Okresného súdu Bratislava I v kauze v dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004.

Dôvodom bolo, že z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Ilave dnes ráno faxovali, že Černák je práceneschopný. Predseda senátu preto odročil pojednávanie na neurčito. Černákovi sa, podľa faxovej správy, náhle zhoršil zdravotný stav a nebol schopný eskorty. Koncom novembra by sa mal Černák podrobiť operácii.

V tomto prípade je obžalovaný údajný objednávateľ vraždy v Moste pri Bratislave Radoslav M. a ďalší obžalovaný Róbert B. Iný senát Okresného súdu Bratislava I zasa na začiatku októbra pojednával s priamym aktérom dvojnásobnej vraždy východoslovenským bossom z Veľkých Kapušian Branislavom A. a jeho troma spoločníkmi - Nikolom P. Karolom M. nachádzajúcim sa stále v Belize a Jozefom B. Na výpovedi Černáka, ktorý vypovedal v júni na súde s kvartetom pred senátom, ktorý mal pojednávať dnes, trvá prokurátorka Generálnej prokuratúry SR.

Na súde už rozprával

V júni vypovedal na súde s kvartetom priamych aktérov vraždy Nikola P. proti svojim bývalým komplicom, ale aj banskobystrický boss Černák. Černák, ktorý je za šesť vrážd odsúdený na doživotie, už v marci tohto roku adresoval list z ilavskej väznice Generálnej prokuratúre SR, v ktorom informoval o svojich poznatkoch o dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave. "V roku 2010 som bol vo väzení v Ilave s obžalovaným Branislavom A. Bavili sme sa o veciach, ktoré sa týkali našej obhajoby," povedal Černák. Branislav A. údajne informoval Černáka o priebehu vraždy v Moste pri Bratislave. "Sprostredkovateľom mal byť Karol M. a objednávateľom bol Radoslav M.," vypovedal ďalej Černák. Podľa jeho slov skupina okolo Branislava A. sa viac razy pokúšala zabiť expolicajta Juraja G. v Nitre a Bojniciach. Napokon omylom zabila jeho družku a desaťročného syna.

Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave v decembri 2004. Z priamej vraždy sú obžalovaní aj Branislav A., Jozef B., Nikola P. a Karol M. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, bývalý policajt Juraj G. Pokus zavraždiť ho však nevyšiel a zabijaci údajne omylom pripravili o život jeho blízkych. Juraj G. podnikal s bratmi Radoslavom a Andrejom M. Prvý z nich je v tomto procese obžalovaný z toho, že si objednal jeho vraždu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.