Francúzi sa zdráhajú vydať bojovú loď Rusom. Čo ich k tomu vedie?

Výsadková loď triedy Mistral Foto: TASR/AP

Paríž 30. októbra (TASR) - Francúzsko dnes uviedlo, že doposiaľ neboli splnené podmienky na doručenie prvej z dvoch vrtuľníkových lodí triedy Mistral Rusku. Ide o protirečivé vyjadrenia v porovnaní so štvrtkovým vyhlásením Ruska, podľa ktorého si Moskva môže prvú zásielku prevziať 14. novembra, píše agentúra Reuters.

"Podmienky na doručenie Mistralu ešte neboli splnené," povedal francúzsky minister financií Michel Sapin v rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL.

"Aké sú tieto podmienky? Na Ukrajine sme v situácii, ktorá sa viac normalizuje; to umožňuje upokojenie vecí," dodal Sapin.

Ruská agentúra RIA Novosti v stredu citovala ruského vicepremiéra Dmitrija Rogozina, ktorý uviedol, že si Moskva môže prvú vrtuľníkovú loď Mistral od Ruska prevziať 14. novembra.

Na základe kontraktu v hodnote 1,2 miliardy eur má francúzsky výrobca odovzdať Rusku loď Vladivostok tento mesiac, plavidlo Sevastopol v roku 2015. V prípade, ak Francúzsko podmienky kontraktu nesplní, bude musieť zaplatiť Rusku pokutu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.