Rapera Ega kritizuje aj minister kultúry M. Maďarič

Marek Maďarič Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 10. novembra (TASR) - Video rapera Ega, ktorý bol nominantom Smeru-SD v správnej rade piešťanskej nemocnice, je aj hanbou sociálnych demokratov a zrejme si to ešte vo vnútri strany vysporiadajú. Povedal to dnes na pôde parlamentu minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) počas odvolávania premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Ego na videu ospevoval údajne predražený CT prístroj a agresívne slovne vystupoval voči istému Ľubovi. "Je pravdou, že tento človek bol daný do správnej rady piešťanskej nemocnice a v tomto zmysle je jeho vystúpenie aj našou hanbou. To je pravda. Svojim vystúpením nás zašpinil a musíme si byť toho vedomí," priznal Maďarič s tým, že podľa neho si to Smer-SD ešte nejakým spôsobom vo svojom vnútri vysporiada.

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu premiéra je podľa Maďariča len psychoterapia opozície, ktorá je frustrovaná a ktorej viacerí lídri vedia, že po voľbách v roku 2016 už nebudú v parlamente. Ohradil sa aj voči vyjadreniam Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý obvinil Smer-SD, že je mafia. "Hovorí to človek, ktorý si nahráva ľudí, človek, ktorý dodnes kryje úplatkára," uviedol Maďarič. Odsúdil aj vystúpenie Ľubomíra Galka (SaS), ktoré podľa neho zneužívalo smrť ľudí.

Maďarič je za to, aby sa schránkové firmy nezúčastňovali na tendroch

Minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) bude podporovať, aby sa schránkové firmy nemohli zúčastňovať na výberových konaniach. Povedal to dnes v parlamente počas opozičného pokusu o odvolanie premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Opozícia sa pokúša Fica zbaviť aj pre podozrivý nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici.

"Cétečko" mala dodať firma Medical Group, v minulosti blízka šéfovi parlamentu Pavlovi Paškovi (Smer-SD), ktorý s ňou podľa vlastných slov nemá nič spoločné už roky. Opozícia Paškovi neverí, upozorňuje, že vlastník firmy Medical Group nie je známy, keďže je na Cypre a na Belize.

Na schránkové firmy v daňových rajoch reaguje aj opozícia, ktorá avizovala vlastný návrh novely zákona o verejnom obstarávaní. Chce ním zabezpečiť, aby víťazné firmy z tendrov museli zverejniť svojich vlastníkov. Právna norma by mala zabrániť tomu, aby sa tunelovali verejné financie cez schránkové firmy v daňových rajoch.

Fica sa pokúša opozícia odvolať pre údajné vytváranie korupčného prostredia, jedným z dôvodov je aj podozrivý nákup piešťanského "cétečka". Pre kauzu odstúpila Zuzana Zvolenská z postu ministerky zdravotníctva a Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) z funkcií podpredsedníčky parlamentu a šéfky dozornej rady piešťanskej nemocnice.

Opozícia tvrdí, že Smer-SD pod jeho vedením vytvára na Slovensku systém vedúci k podpore korupcie a klientelizmu a posúva demokraciu od západného typu k oligarchickej. Podľa opozície bohatne úzka skupina ľudí, pričom väčšina obyvateľstva chudobnie.

Podľa Fica je aktuálna schôdza len divadlo pred komunálnymi voľbami. Navyše nemieni akceptovať obvinenia voči Smeru-SD, s ktorými prichádza opozícia, avšak bez dôkazov. Premiér považuje mimoriadnu schôdzu za pokus o prehlbovanie obrazu Slovenska, že je tu všetko zlé. Zopakoval tiež slová, že SR prešla od roku 2012 významnými zmenami a došlo k významným pozitívnym posunom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.