Kauza Pistorius bude mať dohru, súd prerokuje jeho odvolanie

Oscar Pistorius Foto: TASR/AP

Pretória 10. novembra (TASR) - Juhoafrický súd prerokuje odvolanie prokurátora v prípade hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa 9. decembra. Informovala agentúra AP.

Pistoriusa v októbri odsúdili za zabitie svojej priateľky Reevy Steenkampovej na päťročný trest odňatia slobody. Predtým ho súd uznal vinným z usmrtenia z nedbanlivosti. Horná sadzba za tento čin v JAR je trest odňatia slobody na 15 rokov, v menej závažných prípadoch aj podmienečný trest odňatia slobody. "Odvoláme sa voči verdiktu o vine i dĺžke trestu," uviedol vtedy hovorca štátnej prokuratúry Nathi Mncube.

Dvadsaťsedemročný športovec s amputovanými dolnými končatinami zabil Steenkampovú vlani vo februári na deň svätého Valentína štyrmi strelnými ranami v čase, keď bola zamknutá na toalete ich domu. Prokuratúra tvrdila, že sa tam zavrela po hádke s Pistoriusom a že ten následne strieľal s úmyslom vraždiť. Pistorius trval na tom, že si svoju priateľku pomýlil so zlodejom a zastrelil ju omylom.

Do histórie športu sa zapísal, keď ako prvý športovec s oboma amputovanými končatinami súťažil na klasickej olympiáde. Na OH 2012 v Londýne štartoval v pretekoch na 400 m a v štafete na 4x400 m.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.