Prezident Andrej Kiska vyzval ľudí, aby v sobotu nezostávali doma

Na snímke prezident SR Andrej Kiska počas vyhlásenia ku komunálnym voľbám 12. novembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 12. novembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska vyzval dnes občanov, aby v sobotu 15. novembra nezostali doma, ale prišli k volebným urnám.

"Viacerí zvažujete, či sa komunálnych volieb zúčastníte, alebo, či nájdete kandidátov, ktorých chcete podporiť. V sobotu určite pôjdem voliť, lebo si neviem predstaviť, že by som ignoroval voľby, ktorých výsledok sa bezprostredne dotýka môjho bežného života. Ak by som sa ich nezúčastnil, tak by som nemohol byť úprimný pri tom, ako hovorím, že mám rád svoje mesto," vyhlásil prezident s tým, že si určite nájde pol hodinu na to, aby si vybral medzi kandidátmi, ktorí sa rozhodli verejne angažovať v miestnej politike.

Ako poznamenal, sú mestá a obce, v ktorých starostovia, primátori a poslanci rozvíjajú výborné projekty a zvyšujú kvalitu života obyvateľov, takže si zaslúžia dôveru voličov, aby v tom mohli pokračovať. Naopak, sú podľa neho samosprávy, kde je najvyšší čas na zmenu.

Kiska pripomenul, že výsledok toho, ako si občania vyberú v komunálnych voľbách vidia každý deň, keď vyjdú z domu. Povzbudil preto voličov k tomu, aby sa na voľby do miestnych samospráv a na komunálnu politiku pozerali ako na niečo, čo je súčasťou ich snahy o lepší a kvalitnejší život. "Treba zvážiť pri výbere či sa kandidát angažuje za dobrú vec aj inokedy ako niekoľko dní pred voľbami," zdôraznil.

Ako poznamenal, ľudia by mali žiadať transparentné a zodpovedné hospodárenie bez škandálov a možnosť verejnej kontroly bez prekážok. "Žiadajme moderné služby, pretože naozaj nie je dôvod, aby niektoré úrady fungovali ako pred 50 rokmi. Buďme na kandidátov nároční, ale dajme im príležitosť, a tú im dáme tak, že raz za štyri roky nezostaneme doma," vyzvala hlava štátu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.