Polícia našla u šoférky metamfetamín

Ilustračné foto. Foto: TASR/KR PZ v Trnave

Košice 13. novembra (TASR) – Vyše 40 dávok metamfetamínu našli policajti pri kontrole u 47-ročnej vodičky auta zn. Škoda Pick Up, ktorú zastavili v utorok (11.11.) popoludní na Národnej triede v Košiciach. Policajná hliadka najprv zistila, že žena z Košíc má zadržaný vodičský preukaz a uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 24 mesiacov od septembra 2014.

"Vodička sa podrobila dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s negatívnym výsledkom, nakoľko však vykazovala známky po použití omamných látok, bol jej odobratý biologický materiál na zistenie požitia drog. Policajti pri kontrole našli aj drogy, ktoré neoprávnene prechovávala pre vlastnú potrebu," informoval dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Nájdená odrezaná a zatavená časť injekčnej striekačky obsahovala kryštalickú látku. Podľa predbežných výsledkov expertízneho skúmania ide o metamfetamín o množstve 0,52 gramu s priemerným 78,5-percentným obsahom metamfetamínu. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 41 obvykle jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ obvinil 47-ročnú Soňu z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, ako aj z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvinenú umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na jej väzobné stíhanie. "V prípade dokázania viny jej hrozí až päťročné väzenie. Nie je vylúčené, že v prípade pozitívneho výsledku testu na drogy, jej obvinenie bude rozšírené aj o prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," konštatoval Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.