Angelu Merkelovú privítajú na Novom Zélande Maori

Maorské tance Foto: TASR/AP

Auckland 13. novembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes pricestovala na svoju prvú návštevu Nového Zélandu, informovala agentúra DPA.

Jediným miestom, ktoré navštívi, je najväčšie mesto Auckland na severe krajiny. Dnes o 22.00 SEČ ju tam svojou tradičnou uvítacou ceremóniou pozdravia Maori, pôvodní obyvatelia krajiny.

S konzervatívnym novozélandským premiérom Johnom Keyom bude Merkelová rokovať predovšetkým o ekonomických otázkach; pričom ekonomické vzťahy medzi Nemeckom a Novým Zélandom sa považujú za bezproblémové.

Predtým, než odcestuje na summit G20 do austrálskeho Brisbane, prezrie si nemecká kancelárka projekt na záchranu symbolu Nového Zélandu - vtáka kiwi, ktorému hrozí vyhynutie. Merkelová okrem toho vystúpi s prejavom na aucklandskej univerzite - hovoriť bude o nemeckej inovačnej a vedeckej politike a stretne sa tiež s predstaviteľmi nemecko-novozélandskej obchodnej komory.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.