Tatar splnil sľub, na svoje rodisko nezabúda

Slovenskému útočníkovi Detroitu Tomášovi Tatarovi gratulujú spoluhráči ku gólu v zápase hokejovej NHL Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 2. novembra 2014 v Buffale. Foto: TASR/AP

Dubnica nad Váhom 14. novembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar daroval talentovaným deťom zo sociálne slabších rodín vo svojom rodnom meste Dubnica nad Váhom dvanásť kompletných hokejových výstrojov.

Využívať ju budú na Základnej škole Pavla Demitru. Hokejová výstroj sa bude žiakom zapožičiavať a keď z nej vyrastú, bude slúžiť ďalším mladým hokejistom. Tatar tak splnil sľub, ktorý dal zosnulému otcovi, že zostane verný rodnému mestu a pomôže rozvíjať šport v Dubnici nad Váhom. Ako informuje jeho oficiálna stránka, v pláne má aj otvorenie nového športového centra.

"Vždy, keď bude možnosť podporovať šport a športový rozvoj detí a mládeže v mojom rodnom meste, budem rád stáť na čele. Tieto výstroje sú len prvým krokom a rozhodne v tom budem pokračovať. Verím, že aj vďaka týmto výstrojom bude v Dubnici viac hokejistov," uviedol hráč Detroitu Red Wings z NHL.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.