V mnohých obciach Zemplína je veľa kandidátov

Ilustračné foto Foto: TASR/Radoslav Stoklasa

Kamenná Poruba/Nižná Rybnica 15. novembra (TASR) - Vo viacerých obciach na území Zemplína sa dnes uchádza o post starostu nemalý počet kandidátov.

Za zmienku stojí napríklad obec Kamenná Poruba, kde miestna volebná komisia zaregistrovala pre dnešné voľby až osem kandidátov na post starostu, čo je napríklad viac ako v prípade okresného mesta Vranov nad Topľou. O primátorskú stoličku tam aktuálne súperia šiesti kandidáti.

O hlasy 814 oprávnených voličov v Kamennej Poruby sa dnes uchádzajú kandidáti na post starostu vo veku 35 až 58 rokov, šiesti s podporou politických strán a dvaja ako nezávislí. V obci žije vyše 1300 obyvateľov.

"Dôvody, prečo je toľko kandidátov, sú rôzne, ale na druhej strane je to dobré, že ich je toľko, lebo v podstate každý volič si môže vybrať svojho favorita či program, ktorému fandí," povedal pre TASR volič Juraj Molčan.

Ako TASR informovali z Obvodnej volebnej komisie v Michalovciach, vysoký počet kandidátov na post starostu evidujú aj v obci Nižná Rybnica v okrese Sobrance.

O spomínanú funkciu tam majú záujem celkovo deviati kandidáti, štyria nezávislí a piati s podporou politických strán. Zaujímavosťou je, že pred štyrmi rokmi sa tam o starostovskú stoličku uchádzal iba jediný kandidát. V obci žije aktuálne približne 400 obyvateľov.

V novodobej histórii sa o vedúce komunálne posty na území Zemplína nezriedka uchádzal väčší počet kandidátov. Prívlastok rekordné mali voľby v roku 1996 v prípade mesta Humenné. O post primátora malo vtedy záujem až 15 kandidátov, výlučne muži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.