Situácia na Ukrajine je neakceptovateľná, EÚ zvažuje ďalšie sankcie

Nemecká kancelárka Angela Merkelová Foto: TASR/AP

Brisbane 15. novembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes vyhlásila, že vzhľadom ku kríze na Ukrajine uvažuje Európska únia o ďalších finančných sankciách proti ruským jednotlivcom.

"Súčasná situácia nie je uspokojivá," povedala Merkelová novinárom na summite lídrov skupiny najrozvinutejších krajín sveta G20, ktorý sa dnes začal v austrálskom meste Brisbane. "Momentálne máme na programe zoznam ďalších osôb," citovala ju agentúra Reuters.

Spolková kancelárka sa má popri summite stretnúť dnes aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, avšak, ako sa vyjadrila, neočakáva od týchto rozhovorov nijaké "náhle kvalitatívne zmeny".

Sotva sa totiž objavili najnovšie správy o údajnej bojovej zainteresovanosti ruských jednotiek na východnej Ukrajine, zvrtla sa vrcholná schôdzka G20 v Austrálii do ukážky sily medzi lídrami Západu a Putinom, komentuje Reuters. Summit sa podľa pôvodných plánov mal zameriavať len na ekonomické otázky.

Rusko však popiera, že by separatistickým vzbúrencom na ukrajinskom východe bolo poskytnutím nejakej formy vojenskej pomoci pomohlo spustiť novú ofenzívu. Konflikt v tejto oblasti si už dosiaľ vyžiadal vyše 4000 ľudských životov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.