Pri bratislavskom letisku vyrastie obchodno-skladovací areál

Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 15. novembra (TASR) – V bratislavskej mestskej časti Ružinov by sa mal v lete budúceho roka začať budovať areál s predajnými a skladovacími priestormi.

Vyrásť by mal v susedstve existujúceho logistického areálu a Letiska M. R. Štefánika Bratislava na pozemku s rozlohou 2,92 hektára.

Vyplýva to zo zámeru spoločnosti Development 4, a. s., ktorý na svojom webe zverejnila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP).

Obchodno-skladovacie priestory s administratívou by mali spolu tvoriť 15.826 štvorcových metrov (m2) podlahovej plochy. Stavba bude rozdelená na dva samostatné funkčno-prevádzkové celky. V skladovacích priestoroch areálu majú byť uskladňované potravinárske výrobky, biela technika a elektronika, stavebný a spotrebný materiál.

Zámer počíta s vytvorením 125 povrchových parkovacích miest, z ktorých 113 bude určených pre osobné vozidlá a 12 pre parkovanie dodávok. "V rámci areálu dôjde v susedstve skladovacích plôch k realizácii 18 prekladísk, ktoré nebudú slúžiť ako parkoviská, ale iba pre nakládku a vykládku tovarov," doplnila spoločnosť.

Investor plánuje začať výstavbu v auguste 2015 a ukončiť by ju chcel v apríli 2016. Celkové náklady na stavbu odhaduje na 8,8 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.