Prezident Andrej Kiska odvolil v Poprade v spoločnosti manželky a syna

Na snímke prezident SR Andrej Kiska vychádza z priestoru na úpravu hlasovacích lístkov vo volebnej okrskovej miestnosti číslo dva počas Volieb do orgánov samosprávy obcí 2014 Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 15. novembra (TASR) – Hlas v komunálnych voľbách dnes odovzdal vo svojom rodnom Poprade aj prezident SR Andrej Kiska. Odvoliť prišiel v spoločnosti manželky a syna.

„Dnes ráno sme sa na voľby pripravili, chystám sa však aj na zajtrajšie (16.11.) stretnutie prezidentov. Prídu prezidenti, ktorí reprezentujú takmer 200 miliónov ľudí, takže sa na to veľmi dobre pripravujem, aby tie oslavy a stretnutia prebehli na úrovni,“ povedal novinárom Kiska.

Dnešný deň prežije ešte s rodinou v Poprade, v nedeľu (16. 11.) skoro ráno však už rodné mesto opustí a čakajú ho pracovné povinnosti. Tvrdí, že chodí voliť poctivo celý život, občas mu voľby narušila zahraničná pracovná cesta.

„Mám rád toto mesto, prežil som tu celý život a pokladám za prirodzené, že ľudia, ktorým záleží na osude miest a obcí, kde žijú, pôjdu voliť. Takže aj ja som dnes prišiel. Viacerých kandidátov poznám, takže sa mi volilo ľahko a jednoducho,“ konštatoval prezident.

Naposledy volil v Poprade na jar, keď boli prezidentské voľby, do urny vtedy hádzal lístok so svojím zaškrtnutým menom. „Vtedy to bola voľba relatívne jednoduchá. Keď volím druhých a poznám ich viacerých a viacerí môžu byť schopní riadiť mesto, tak to uvažovanie je o niečo ťažšie. Ale už som to mal nejako usporiadané,“ dodal Kiska.

Do Popradu sa snaží chodiť čo najviac, aby prežil čas s rodinou. Z jeho príchodu sa tešila aj manželka. „Šla so mnou voliť veľmi rada, nemusel som ju prehovárať. A hoci máme spoločné názory na spoločnosť i život, tak naozaj neviem, koho dnes volila,“ zdôraznil Kiska.

Podľa neho by mali prísť voliť všetci, ktorým záleží na fungovaní samosprávy. Niektorých veľmi dobrých starostov a primátorov treba podľa prezidenta podporiť, aby ostali vo svojich funkciách, sú však mestá a dediny, ktoré potrebujú zmenu.

"S kupčením s hlasmi som sa osobne nestretol ani len náznakom. Počul som o tom, že v malých dedinkách sa to udialo, ale podľa môjho názoru prebiehajú voľby na Slovensku veľmi demokraticky a veľmi férovo," uzavrel Kiska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.