Zuzulovej nevyšiel štart do novej sezóny Svetového pohára

Slovenská zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová Foto: TASR/Dušan Hein

Levi 15. novembra (TASR) - Slovenskej lyžiarke Veronike Velez-Zuzulovej nevyšla vstupná súťažná jazda novej sezóny Svetového pohára úplne podľa predstáv. V 1. kole sobotňajšieho slalomu vo fínskom Levi dosiahla napriek najrýchlejšiemu prvému medzičasu až 17. najlepší výkon zo 65-člennej konkurencie, so stratou 1,80 s na vedúcu Slovinku Tinu Mazeovú. Na štarte chýbala pôvodne prihlásená Petra Vlhová, ktorá je chorá.

Velez-Zuzulová sa na svah odpichla so štartovým číslom 7 excelentne, v prvom úseku predviedla vo vertikálnejšej línii dynamickú a priam optimálnu jazdu a jej prvý medzičas bol o 15 stotín rýchlejší, ako predviedla vedúca Švédka Frida Hansdotterová. Lenže zaskočil ju nájazdu do strmej časti, dostala sa mierne mimo stopy, čo však v "zatvorenom" kurze bránok znamená aj stratu rytmu. Chybičky sa množili a na druhom medzičase sa náskok zmenil v stratu 56 stotín. Slovenka navyše stratila aj rýchlosť a v plochom výjazde do cieľa jej manko narástlo celkovo na takmer poldruha sekundy.

V stredovom previse sklamala aj Mikaela Shiffrinová. Mladá americká šampiónka tiež zvládla prvú časť výborne (7 stotín za Zuzulovou), lenže potom akoby sa zľakla ľadových výklzov v extrémnejších bránkach a zdržanlivosťou stratila v nich "večnosť, len o 9 stotín menej ako Zuzulová. A to ešte nebola na svahu Mazeová, ktorá mala číslo 13 a všetkých zaskočila neskutočným vytempovaním jazdy. Do strminy išla s prijateľnou stratou, umne spravila prvé oblúky a potom to "rozbalila". Do cieľovej roviny vošla síce ešte s malým odstupom, ale úžasne dynamicky a Hansdotterovú odstavila celkovo o 39 stotín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.