Hossa, Tatar a Kopecký si v NHL vylepšili štatistiky

Marián Hossa (81) v súboj o puk s pravým krídlom Dallas Stars Alešom Hemským v zápase Dallas - Chicago Foto: TASR/AP

New York 17. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvomi asistenciami k vysokému víťazstvu Chicaga nad Dallasom 6:2 v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok.

Blackhawks rozhodli o svojom triumfe v záverečnej tretine, počas ktorej strelili štyri góly. Hossa asistoval pri štvrtom a šiestom presnom zásahu svojho tímu. Počas viac ako 16-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj dve plusky a sedem streleckých pokusov.

Rovnako 6:2 Florida zdolala Anaheim, pod čo sa jednou asistenciou podpísal aj Tomáš Kopecký. Tridsaťdvaročný útočník mal prsty v úvodnom góle stretnutia a bola to pre neho tretia asistencia v sezóne. Kopecký si v dueli odsedel aj dve trestné minúty a vyslal dve strely na súperovú bránku.

Štatistiky si vylepšil aj Tomáš Tatar. Detroit síce podľahol Montrealu 1:4, no na jedinom presnom zásahu Red Wings sa podieľal asistenciou aj slovenský reprezentant. Montreal sa stále drží na víťaznej vlne, keď triumfoval v šiestich dueloch v rade.

výsledky:

Carolina - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 19. Hertl (Goodrow), 60. Thornton (Pavelski, Vlasic). Brankári: Chudobin - Grosenick, strely na bránku: 45:19, 12.784 divákov.

Minnesota - Winnipeg 4:3 pp (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)

Góly: 3. Niederreiter (Vanek, Fontaine), 5. Parise (Koivu, Pominville), 19. Parise (Spurgeon, Pominville), 62. Scandella (Pominville, Granlund) - 46. Frolík (Halischuk), 49. E. Kane (Byfuglien), 51. Ladd (Pardy, Postma). Brankári: Bäckström (51. Kuemper) - Pavelec (21. Hutchinson), strely na bránku: 27:25, 18.808 divákov.

Detroit - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 45. Sheahan (DeKeyser, TATAR) - 24. Prust (Subban), 29. Subban (Markov, Pacioretty), 42. Plekanec (Gallagher, Beaulieu), 49. Gallagher (Galchenyuk, Plekanec). Brankári: Howard - Tokarski, strely na bránku: 29:19, 20.027 divákov.

Chicago - Dallas 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)

Góly: 2. Keith (P. Kane, Versteeg), 12. Seabrook (P. Kane, Keith), 45. P. Kane (Richards, Versteeg), 53. Toews (HOSSA), 55. Versteeg (Richards, Rozsíval), 56. Saad (Toews, HOSSA) - 5. McKenzie (Cole, Spezza), 6. Horcoff (Fiddler, Klingberg). Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 47:24, 21.671 divákov.

Anaheim - Florida 2:6 (1:1, 0:4, 1:1))

Góly: 13. Lindholm (Etem), 59. Cogliano (Manson, Etem) - 5. Trocheck (KOPECKÝ, Upshall), 22. Boyes (Huberdeau, Bjugstad), 25. Bjugstad (Jokinen, Campbell), 31. Huberdeau (Ekblad, Bjugstad), 38. Boyes (Jokinen, Campbell), 45. Bjugstad (Boyes, Olsen). Brankári: Andersen (25. - 41. LaBarbera) - Montoya, strely na bránku: 35:29, 16.128 divákov.

Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 55. Hall (Eberle, Schultz) - 15. Gormley, 53. Bödker (Vermette, Korpikoski). Brankári: Scrivens - Dubnyk, strely na bránku: 34:28, 16.839 divákov.

Slováci v akcii:
Marián Hossa (Chicago) 16:03 0 2 2 +2 7 0
Tomáš Kopecký (Florida) 14:20 0 1 1 0 2 2
Tomáš Tatar (Detroit) 13:22 0 1 1 -2 3 0
Tomáš Jurčo (Detroit)' 13:45 0 0 0 -2 2 0
Andrej Sekera (Carolina) 27:07 0 0 0 -1 5 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/