Ani jedna strana na Ukrajine nedodržiava dohodu z Minska

Ukrajinská vojenská jednotka Foto: TASR/AP

Moskva 17. novembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin sa domnieva, že mier na Ukrajine je možný, avšak zatiaľ ani jedna strana plne nedodržiava mierovú dohodu dosiahnutú v septembri v bieloruskom Minsku.

Šéf Kremľa to povedal v rozhovore, ktorý v nedeľu večer odvysielala nemecká televízna stanica ARD a informovala o ňom dnes americká tlačová agentúra AP.

Putin uviedol, že on sám je presvedčený, že zo slepej uličky, v ktorej uviazla východná Ukrajina, je možné vyviaznuť. Konflikt, v ktorom proruskí povstalci bojujú proti vládnym vojskám Kyjeva, si od marca vyžiadal už najmenej 3500 ľudských životov.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Prezident ale zároveň konštatoval, že ani povstalci, ani ukrajinské jednotky sa doposiaľ úplne nestiahli z kľúčových lokalít v danej oblasti, aby tak po ich odchode bolo možné vytvoriť nárazníkovú zónu. Tá je totiž podstatnou súčasťou septembrovej mierovej dohody z Minska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.