Nemecká kancelárka Merkelová varuje pred rozšírením ukrajinskej krízy

Angela Merkelová Foto: TASR/AP

Sydney 17. novembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes upozornila, že z konfliktu na Ukrajine môže vzbĺknuť rozsiahlejší požiar.

"Ukrajinská kríza nie je v žiadnom prípade len regionálny problém," uviedla v prejave na pôde Lowyho inštitútu pre medzinárodnú politiku v austrálskom meste Sydney.

Udalosťami na Ukrajine sú ohrozené predovšetkým Moldavsko a Gruzínsko, povedala Merkelová vo svojom príspevku, v ktorom sa negatívne vyjadrila na tému "príspevok Ruska k destabilizácii Ukrajiny", píše agentúra AP.

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa za akcie Kremľa týkajúce sa Ukrajiny dostalo opakovanej kritiky od svetových lídrov na summite skupiny hospodársky najvyspelejších krajín sveta G20, ktorý sa uplynulý víkend konal v austrálskom meste Brisbane.

"Po hrôzach dvoch svetových vojen a po konci studenej vojny sa teraz výzvou pre mierové usporiadanie v Európe stáva kríza na Ukrajine," zdôraznila Merkelová.

Na rokovaniach o najnovšom vývoji na Ukrajine vrátane otázky, či treba proti Rusku uvaliť ešte ďalšie sankcie, sa dnes v Bruseli stretávajú ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.