V Maďarsku i v zahraničí budú protestovať Maďari proti vláde V. Orbána

Viktor Orbán Foto: TASR/AP Photo/MTI, Zsolt Szigetvary

Budapešť 17. novembra (TASR) - Demonštrácie proti maďarskej vláde Viktora Orbána pod názvom Deň verejného pobúrenia sa budú dnes konať v Budapešti, v ďalších mestách krajiny, ale aj v zahraničí, kde žijú Maďari. Na sociálnej sieti Facebook avizovalo účasť 20.000 ľudí.

Podľa komerčnej rozhlasovej stanice Klubrádió protestovať budú v Budapešti, Békešskej Čabe, Miškovci, Pécsi, Debrecíne, Dunaújvárosi, Šoprone, Egri, Györi, Kecskeméte, Segedíne, Szolnoku, Keszthelyi, Szombathelyi i v iných maďarských mestách. V zahraničí pôjdu do ulíc v Berlíne, Londýne, Bristole, Bruseli a v Kitzbüheli.

Maďari budú protestovať proti zdaneniu internetu, štátnej korupcii, nadmernému daňovému zaťaženiu či súčasnej zahraničnej politike Maďarska. Budú požadovať slobodu, transparentnosť, zodpovedné vládnutie a orientáciu na Európu.

Tieto demonštrácie pôvodne avizovali už 26. októbra na prvom protestnom zhromaždení proti zdaneniu internetu. Orbán síce medzičasom odvolal návrh zavedenia dane na internet, ale organizátori sa domnievajú, že to bolo od premiéra iba dočasné rozhodnutie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.