Zatkli dvoch podozrivých z plánovaného odpálenia výbušnín vo Fergusone

Na archívnej fotke policajti strieľajú slzotvorný plyn počas zrážok s demonštrantmi, ktorí protestujú proti vražde 18-ročného čierneho mladíka Michaela Browna vo Fergusone v americkom štáte Missouri 17. augusta 2014. Foto: TASR/AP

Ferguson 22. novembra (TASR) - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) zatkol v piatok dvoch ľudí podozrivých z nákupu výbušnín s cieľom odpáliť ich v meste Ferguson počas protestov, ktoré vypukli po zastrelení černošského tínedžera Michaela Browna belošským policajtom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa miestnych médií chcela dvojica odpáliť rúrkové bomby. Agenti FBI zatkli mužov pred očakávaným rozhodnutím poroty, či sa policajt, ktorý neozbrojeného Browna zastrelil, bude zodpovedať pred súdom.

K zastreleniu 18-ročného mladíka došlo 9. augusta za sporných okolností. Prípad vyvolal rasové napätie a viedol k niekoľkotýždňovým protestom, ktoré sa skončili aj násilnosťami. Demonštranti žiadali zatknutie policajta, ktorý dostal služobné voľno. V prípade, že porota policajta neobviní, očakáva sa vo Fergusone nová vlna protestov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.