Obvinili troch mužov z drogovej trestnej činnosti

Ilustračné foto. Foto: TASR/Polícia

Bánovce nad Bebravou 24. novembra (TASR) - Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného formou spolupáchateľstva 25-ročného Štefana a 33-ročného Ivana z rovnakého okresu. Z rovnomenného prečinu je obvinený aj 21-ročný Denis z okresu Trenčín.

"Obvinení Štefan a Ivan od marca 2014 kupovali v okresoch Partizánske a Prievidza drogy, ktoré následne predávali v okresoch Trenčín a Bánovce nad Bebravou. Ich zákazníkom bol obvinený Denis, ktorý od nich 20. novembra popoludní kúpil metamfetamín a extázu," informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Pokračoval, že po obchode všetci traja odišli do Bánoviec nad Bebravou, kde ich zadržali policajti. "Pri zadržaní u nich zaistili minimálne 15 jednorazových dávok metamfetamínu a dve jednorazové dávky marihuany," spresnil.

Na základe príkazu sudcu boli Ivan a Štefan vzatí do väzby, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Obvinenému Denisovi hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.